Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Johnny Depp wyreżyseruje film! Gwiazdor nakręci biografię włoskiego artysty 1

Johnny Depp po raz drugi w swojej karierze stanie za kamerą filmu. Aktor po 25 latach ponownie będzie pełnił funkcję reżysera. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Jak donosi The Hollywood Reporter Johnny Depp będzie pełnił po raz drugi w swojej karierze funkcję reżysera. Przed 25 latami na ekranach kin premierę miał film zatytułowany Odważny. Teraz mający trzy aktorskie nominacje do Oscara Johnny Depp stanie za kamerą filmu biograficznego o Amedeo Modiglianim – włoskim artyście, malarzu, rzeźbiarzu i rysowniku pochodzenia żydowskiego.

Scenariusz filmu oparty został na sztuce Dennisa McIntyre’a. Opowiada historię malarza i rzeźbiarza mieszkającego w Paryżu w 1916 roku. Życie od dawna uważającego siebie samego za chodzącą porażkę, Amedeo Modiglianiego zmieni się w ciągu 48 godzin, które staną się punktem zwrotnym w jego życiu, ostatecznie ugruntowując jego reputację artystycznej legendy.

"Modigliani" to kolejny europejski projekt dla Deppa, którego kariera powoli ponownie nabiera rozpędu. Za jakiś czas zobaczymy go w roli Ludwiga XV w dramacie historycznym Jeanne du Barry.

Barry Navidi oraz Al Pacino będą producentami filmu.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…