Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Warner Bros. będzie międzynarodowym dystrybutorem filmów MGM - z pewnymi wyjątkami! 0

MGM rozstało się z Universal Pictures w zakresie międzynarodowej dystrybucji filmów.

"Nie czas umierać"

We wspólnym komunikacie prasowym wytwórnia MGM ogłosiła, że Warner Bros. będzie dystrybuować nadchodzące filmy poza granicami Ameryki Północnej. Umowa nie obejmuje jednak 26. filmu o Jamesie Bondzie, który będzie rozpoczęciem kolejnego rozdziału z serii o Agencie Jej Królewskiej mości (Warner Bros. będzie odpowiedzialny dopiero za "Bonda 27"), a także dramatu historycznego Till w reżyserii Chinonye Chukwu (premiera zaplanowana na 14 października) i Women Talking (premiera zaplanowana na 2 grudnia). Universal Pictures International zajmie się jeszcze wprowadzaniem tych tytułów poza Ameryką Północną w ramach wcześniejszej umowy dystrybucyjnej między obiema firmami.

W ostatnich latach MGM oraz Universal Pictures współpracowało przy wprowadzeniu do światowych kin takich tytułów, jak Dom Gucci, Licorice Pizza czy Nie czas umierać. Warto odnotować, że przed czasami pandemicznymi to Sony Pictures International rozprowadzało pierwsze cztery części filmów o 007 z Danielem Craigiem.

Zgodnie z warunkami umowy, MGM i Warner Bros. Picture Group będą współpracować w zakresie marketingu, reklamy, dystrybucji filmów i relacjach w imieniu z przyszłymi podmiotami kinowych dystrybucji MGM poza Ameryką Północną (w tym z Chinami). Zespół Warnera będzie też odpowiadał za dystrybucję fizyczną filmów.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…