Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Złote Globy wracają do NBC 0

Złote Globy, czyli nagroda filmowa przyznawana corocznie przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej powraca po rocznej przerwie do NBC!

Po tym, jak Złote Globy wzbudziły kontrowersje związane z brakiem różnorodności i wewnętrznych reform, stacja NBC zdecydowała się nie relacjonować na żywo tegorocznej ceremonii rozdania prestiżowych nagród. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej zostało oskarżone o rasizm, korupcję i brak transparentności. Oczywiście owa sytuacja zmusiła HFPA do zmian i przeprowadzenia reform. Czy były one skuteczne? Tego dowiemy się za jakiś czas.

Na razie wiemy tyle, że 80. ceremonia wręczenia Złotych Globów zostanie pokazana w stacji NBC oraz w serwisie streamingowym Peacock. Gala odbędzie się 10 stycznia 2023 roku w Beverly Hilton. Co ciekawe nowa umowa obowiązuje tylko na nadchodzącą galę w 2023 roku. Wcześniej NBC i Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej miało umowę na pokazywanie gali do 2026 roku. Najwidoczniej owe porozumienie zostało anulowane.

12 grudnia 2022 roku zostaną ogłoszone nominacje do Złotych Globów 2023.

Źrodło: GoldenGlobes.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…