Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Nie żyje ikona polskiego kina i telewizji Franciszek Pieczka 2

Polskie Radio RDC podało informację o śmierci legendy polskiego kina oraz telewizji Franciszka Pieczki. Artysta miał 94 lata.

"Żywot Mateusza"

Odszedł jeden z najwspanialszych aktorów drugiej połowy XX wieku. Był to wspaniały człowiek o wielkim sercu. Bardzo dobry, bardzo empatyczny, bardzo szlachetny. Mamy to szczęście, że u nas Radiu dla Ciebie zagrał rolę w "Moralności Pani Dulskiej".

wspominał prezes RDC, Tadeusz Deszkiewicz

Wielkiego polskiego aktora za pośrednictwem mediów społecznościowych pożegnał również Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotr Gliński.

Franciszek Pieczka od zawsze darzony był wielkim szacunkiem i sympatią publiczności. Widzowie pokochali go dzięki serialowi Czterej pancerni i pies, gdzie zagrał kultowego Gustlika. Ale to nie jedyna wybitna kreacja Pieczki. W jego filmografii znajdziemy wiele ikonicznych kreacji. Jańcio Wodnik, Żywot Mateusza, Matka Joanna od Aniołów, Woyzeck, Hydrozagadka czy Rękopis znaleziony w Saragossie to tylko niektóre z głośnych filmów, w których zagrał.

A Wy, z której roli zapamiętacie najbardziej tego wybitnego artystę?

Źrodło: Polskie Radio RDC

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Chemas

Wielki żal, odszedł jeden z moich ulubionych aktorów i faktycznie, jak napisano w notce, legenda kina i teatru. Jednakże można się było tego faktycznie spodziewać, wiek robi swoje.

Elizabeth_Linton

Chyba należało się już tego spodziewać ze względu na wiek mimo to smutno.

Proszę czekać…