Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Ukryty klejnot", czyli niepokojąca wizja świata - do polskich kin trafi w październiku 0

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na berlińskim festiwalu film, jest reżyserskim debiutem Natalii López Gallardo. Oszałamiający wizualnie Ukryty klejnot to niepokojąca wizja świata, w którym nie obowiązują żadne zasady. Film wchodzi do polskich kin z reżyserską, autorską wersją plakatu.

"Ukryty klejnot"

W trakcie postępowania rozwodowego Maria wraz z dziećmi przenosi się do starej rodzinnej posiadłości na meksykańskiej wsi. Na miejscu dowiaduje się, że w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła siostra gospodyni Maríi. Kiedy bohaterka oferuje swoją pomoc, między kobietami zawiązuje się bliska więź.

Przeszukania okolicy nic jednak nie dają, podobnie jak wizyty na lokalnym komisariacie. W sprawę zaangażowana zostaje miejscowa komendantka policji Roberta. Ma ona na głowie własne problemy, próbując odciągnąć syna od interesów z przestępczym podziemiem. Losy trzech kobiet, połączonych tajemniczą sprawą, coraz mocniej splatają się ze sobą w świecie pełnym przemocy, niejasnych wzajemnych zależności i sugestywnego milczenia.

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na berlińskim festiwalu film jest reżyserskim debiutem Natalii López Gallardo. To ceniona latynoamerykańska montażystka, mająca na koncie współpracę z Carlosem Reygadasem, Amatem Escalante i Lisando Alonso. Oszałamiający wizualnie Ukryty klejnot to niepokojąca wizja świata, w którym nie obowiązują żadne zasady.

W KINACH OD 14 PAŹDZIERNIKA 2022!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…