Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Netflix rezygnuje z adaptacji komiksu ''Grendel'' 0

Platforma Netflix zrezygnowała z realizacji serialu Grendel. Decyzja ta dziwi, bowiem produkcja była już na etapie zdjęć, które niestety nie dotrwały do końca.

Abubakr Ali, serial ''The Walking Dead''

Powody takiej decyzji włodarzy serwisu nie zostały podane. Nic nie jest jednak przesądzone, bowiem osoby odpowiedzialne za projekt mają w planach poszukiwanie dla niego nowego domu. Czy to się uda, czas pokaże.

Serial Grendel otrzymał zamówienie na 8-odcinkowy sezon. Jego fabuła opiera się na nagradzanej serii komiksów Dark Horse autorstwa Matta Wagnera. Główny bohater to Hunter Rose, utalentowany szermierz, pisarz i… zabójca, który po śmierci ukochanej poprzysięga zemstę. W tym celu idzie na wojnę z przestępczym podziemiem Nowego Jorku. Z czasem jednak zaczyna zdawać sobie sprawę, że zamiast się bić z jego członkami, lepiej do nich dołączyć. Dzięki tej decyzji przejmuje władzę nad większością nowojorskich grup przestępczych.

Główną rolę otrzymał Abubakr Ali. To pierwszy muzułmanin arabskiego pochodzenia, który wciela się w główną postać w komiksowej adaptacji. Scenarzystą, producentem i showrunnerem Grendela jest Andrew Dabb.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…