Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Zakładnik" i "Transporter" to jedno uniwersum 0

Od dawna w sieci krążyły spekulacje na temat tego, że filmy Zakładnik oraz Transporter są ze sobą powiązane. Teraz mamy wreszcie odpowiedź od samych scenarzystów.

W filmie Zakładnik wyreżyserowanym przez Michaela Manna mamy okazję zobaczyć Jasona Stathama w krótkim występie epizodycznym. Jego bezimienna postać określana po prostu jako "człowiek z lotniska" spotyka się na lotnisku w Los Angeles z bohaterem granym przez Toma Cruise'a. Panowie wymieniają się walizkami i każdy idzie w swoją stronę.

W 2005 roku reżyser Transportera, czyli Louis Letterier, że w istocie jest to Frank Martin. Wówczas nikt ze strony odpowiadającej za film Michaela Manna nie potwierdził tej teorii. Teraz wreszcie głos w tej sprawie zabrał Stuart Beattie, scenarzysta Zakładnika.

Zdecydowanie to Frank Martin z "Transportera". Rozmwiałem o tym z Jasonem, tak to on, to kanon. Ten sam świat. Studio nigdy się do tego nie przyzna, ale w mojej głowie absolutnie to on.

potwierdził Stuart Beattie

Oczywiście tego typu deklaracja z niczym się nie wiąże i można to potraktować, jako ciekawostkę. Zakładnik oraz Transporter to produkcje zrealizowane przez różne studia i tak naprawdę łączy je tylko ten krótki epizod aktora.

A Wy co o tym sądzicie?

Źrodło: darkhorizons

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…