Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Florence Pugh w irlandzkim dramacie ''Osobliwość'' 0

Netflix opublikował zwiastun filmu Osobliwość. To adaptacja psychologicznego thrillera autorstwa Emmy Donoghue.

Florence Pugh ''Osobliwość''

Irlandia, 1862 rok. Angielska pielęgniarka Lib Wright zostaje sprowadzona do maleńkiej irlandzkiej wioski Midlands zamieszkałej przez niezwykle pobożnych mieszkańców, aby obserwować jedenastoletnią Annę O’Donnell. Ta młoda dziewczyna od miesięcy nie spożywa żadnych posiłków, a mimo to żyje i tryska zdrowiem. Na miejsce masowo przybywają turyści i pielgrzymi — jednak czy Anna istotnie jest osobą świętą? A może za tym wszystkim stoją jakieś złowieszcze motywy?

Gdy zdrowie dziewczynki nagle się pogarsza, Lib za wszelką cenę chce odkryć prawdę. Czy pozwoli jej na to społeczność zamieszkująca wioskę, która ewidentnie woli pozostać przy wierze w cud?

Film wyreżyserował Sebastian Lelio na podstawie scenariusza Donoghue i Alice Birch. W Lib wciela się Florence Pugh. W pozostałych rolach: Kíla Lord Cassidy, Toby Jones, Niamh Algar, Elaine Cassidy, Ciarán Hinds, Tom Burke, Dermot Crowley, Brían F. O’Byrne i David Wilmot.

Osobliwość nie trafi wyłącznie na platformę Netflix. Najpierw, 2 listopada zadebiutuje w kinach, a 16 listopada trafi do streamingu.

Źrodło: Netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…