Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

CANAL+ nabył prawa do adaptacji najnowszej powieści Michała Witkowskiego"Tango" 0

CANAL+ nabył opcję do adaptacji najnowszej powieści Michała Witkowskiego "Tango", która ukazała się nakładem wydawnictwa ZNAK Literanova w lipcu 2022 roku.

"Tango" to najmroczniejszy kryminał Michała Witkowskiego i zarazem groteska, splecione w śmiertelnym uścisku — wyjątkowa gratka zarówno dla miłośników kryminałów noir, jak i świetnej literatury.

Od dawna obserwujemy twórczość Michała Witkowskiego. Tango jest unikalną, fascynującą historią z ogromnym potencjałem na ekranizację. Dlatego szczególnie cieszy nas, że udało nam się nabyć opcję filmową.

mówi Małgorzata Seck, wiceprezeska ds. programowych CANAL+ Polska

Witkowski w "Tangu" doskonale oddaje realia okresu międzywojennego — napisanie książki poprzedził gruntowny research, na który poświęcił kilka lat. Pokazuje świat u progu katastrofy, gdzie zapach krwi miesza się z wonią wódki, cebuli, perfum Guerlain Shalimar, zakazanego seksu i rozkładających się ciał.

Michał Witkowski, jeden z najlepszych polskich pisarzy, laureat Paszportu "Polityki", Nagrody Literackiej Gdynia, trzykrotnie nominowany do Nagrody Nike, finalista Angelusa. Tłumaczony na kilkanaście języków. W "Tangu", odwołując się do tradycji kryminału noir, łącząc styl braci Coen i Tarantino, wykreował niesamowicie duszną, ciemną, perwersyjną atmosferę, precyzyjnie oddając realia mrocznej, przedwojennej Polski.

Źrodło: Canal+

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…