Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Matecznik" - zwiastun głośnego debiutu fabularnego Grzegorza Mołdy 0

Po gorącym przyjęciu na festiwalach Nowe Horyzonty, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Black Nights w Tallinnie (PÖFF), Matecznik, czyli debiut fabularny Grzegorza Mołdy trafi do polskich kin już 2 grudnia. Dzisiaj prezentujemy Wam zwiastun filmu.

Michał Zieliński, Agnieszka Kryst - "Matecznik"

Warunkowo zwolniony z poprawczaka nastoletni Karol, przebywa w mieszkaniu treningowym. Objęty dozorem elektronicznym rozpoczyna swoje życie na nowo. W codziennym "treningu życia" może liczyć na pomoc Marty. Relacja między nimi pogłębia się i stwarza szansę na coś więcej. Z czasem lekcje Marty stają się coraz bardziej niekonwencjonalne, a relacja z Karolem przeradza się w dwuznaczną więź.

Pomysł na film pochodzi z uwierającej mnie nadopiekuńczości oraz obserwacji, jak bardzo absurdalnie przemocowy bywa proces wychowania. Te dwie sprawy popychały mnie w kierunku takiego tematu mojego debiutu fabularnego. Gdzieś po drodze pojawił się jeszcze obraz "Szał uniesień" Podkowińskiego oraz słabość do bohaterów pragnących bliskości i potrafiących zrobić dla niej bardzo dużo.

mówi reżyser Grzegorz Mołda

W rolach głównych występują choreografka i tancerka Agnieszka Kryst i Michał Zieliński. Za scenariusz odpowiada Grzegorz Mołda i Monika Powalisz. Matecznik, czyli debiut fabularny Grzegorza Mołdy trafi do polskich kin już 2 grudnia.

Źrodło: Galapagos Films

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…