Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Serial ''Matka'' na podstawie scenariusza Brejdyganta od jutra w Playerze 0

Od środy 30 listopada 2022 roku tylko w Polsat Box Go pierwszy odcinek nowego, wciągającego thrillera psychologicznego według pomysłu Igora Brejdyganta. Matka, w reżyserii Piotra Trzaskalskiego, to pełna napięcia i tajemnic historia kryminalna, która jednocześnie dotyka ważnych i często objętych tabu problemów społecznych.

To historia wielkiej, tragicznej tajemnicy, która wciąga bez reszty. Główna bohaterka, Agnieszka Nolińska (Olga Bołądź), stara się pogodzić z samobójczą śmiercią dwunastoletniego syna. Po kilku latach od tragedii jej mąż Jacek (Łukasz Simlat) otrzymuje propozycję pracy w Holandii. Rodzina postanawia wówczas rozpocząć życie na nowo. Jednak przed wyjazdem niespodziewanie z Agnieszką kontaktuje się Rafał (Marcin Kowalczyk), który wiele lat temu był bohaterem jednego z jej reportaży i aktualnie odsiaduje wyrok za morderstwo. Mężczyzna sugeruje, aby dziennikarka ponownie przyjrzała się jego sprawie. Gdy Agnieszka angażuje się w pozornie wyjaśnioną historię, odkrywa, że morderstwo, o które został oskarżony Rafał, jest powiązane ze śmiercią jej syna. Zamiast wyjechać z kraju, rozpoczyna obsesyjne poszukiwania oprawców swojego dziecka.

W rolach głównych Olga Bołądź, Łukasz Simlat, Marcin Kowalczyk, a także Olaf Lubaszenko, Maria Pakulnis, Szymon Gierszewski i Małgorzata Pieczyńska. Za reżyserię serialu odpowiada Piotr Trzaskalski. Scenarzystą wiodącym i pomysłodawcą projektu jest Igor Brejdygant, a drugim scenarzystą Bartosz Janiszewski.

Z okazji premiery o serialu opowiada pomysłodawca formatu i jego współscenarzysta Igor Brejdygant, autor wielu bestsellerowych powieści kryminalnych oraz popularnych seriali, jak np. Rysa, Układ, Ultraviolet czy Szadź.

Bohaterką jest bardzo uznana dziennikarka śledcza, matka dwójki dzieci. Po tym, jak traci syna w dramatycznych okolicznościach, w pierwszym odruchu szuka winy w sobie. Ale wraz z rozwojem wydarzeń dowiaduje się, że wina leży jednak gdzieś na zewnętrz. Nie wiem, czy jest ktoś groźniejszy dla przestępcy niż matka, która próbuje dojść do tego, co się stało jej dziecku

mówi pomysłodawca i scenarzysta wiodący produkcji.

Wolę taką historię, w której życie toczy się niby normalnie, ale czujemy, że pod spodem cały czas sączy się jakiś drugi świat. Coś, co jest niedopowiedziane, ukryte, niewyjaśnione i to ciąży na całej sytuacji. I na tym właśnie próbowałem i chyba mi się nawet udało zbudować początek

dodaje Igor Brejdygant.

Źrodło: Polsat

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…