Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Zakończono zdjęcia do nowej ''Akademii Pana Kleksa'' 2

Jak na swoim Instagramie poinformował Tomasz Kot, odtwórca tytułowej roli w filmie Akademia Pana Kleksa, parę dni temu padł ostatni klaps na planie.

fragment plakatu promującego film ''Akademia Pana Kleksa''

Fabuła Akademii Pana Kleksa opiera się oczywiście na kultowej książce dla dzieci Jana Brzechwy. Pierwszy raz została ona zekranizowana w 1983 roku. Wtedy w tytułową rolę wcielił się Piotr Fronczewski tworząc niezapomnianą kreację aktorską. Czy Kot w roli Pana Kleksa również doczeka się takiego określenia. Dowiemy się niebawem.

Film został podzielony na dwie części. Premiera pierwszej z nich w 2023 roku. Druga zaś do kin wejdzie dopiero dwa lata później.

Za reżyserię filmu odpowiada Maciej Kawulski. Oprócz Tomasza Kota na ekranie ujrzymy Antoninę Litwiniak, która portretuje Adę Niezgódkę oraz Piotra Fronczewskiego, który wcieli się w postać Doktora.

Poniżej wspomniany wpis z Instagramu:

Akademia Pana Kleksa to opowieść o niezwykłej szkole, do której trafiają dzieci, których imiona zaczynają się na literę A. Szkoła prowadzona jest przez ekscentrycznego nauczyciela Ambrożego Kleksa, będącego zarówno czarodziejem, jak i poszukiwaczem przygód. Tu nauka nie wygląda zwyczajnie…

Źrodło: Instagram

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Trader_million

Szacun i pozdro dla kumatych.

Proszę czekać…