Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Będzie remake filmu ''Swobodny jeździec'' 2

Moda w Hollywood na przeróbki starych, kultowych filmów nie przemija. Wybrano kolejną produkcję, która doczeka się nowej wersji. To film Dennisa Hoppera z 1969 roku noszący tytuł Swobodny jeździec.

Produkcja ta nakręcona została przy użyciu niewielkich nakładów finansowych, jednak stała się kinowym sukcesem i obecnie uważana jest za kamień milowy kultury pop. Film skupia się na tematyce poszukiwania wolności i indywidualizmu.

Dwaj rycerze motocyklowi w podróży po USA poszukują dawnej wolnej Ameryki. Przyłącza się do nich niesforny adwokat (Jack Nicholson). Zostajeon jednak zabity podczas snu na biwaku. Bohaterowie nie znajdują szczęścia – nie zadowalają ich przeżycia w komunach hippisów czy narkotyczne upojenia. W końcu obaj zostają bezsensownie zastrzeleni przez kierowcę ciężarówki.

Obecnie trwają poszukiwania odpowiednich i, jak określają producenci odważnych osób, którzy nadadzą się na stanowisko scenarzysty i reżysera. Twórcy chcą nową wersję dopasować do współczesnych czasów. Wzorować mają się na powiązaniu jakie jest pomiędzy filmami o ’’Rockym’’ i ’’Creedzie’’. Nowy film ma jednak podobnie jak oryginał zawierać w sobie ten sam buntowniczy styl.

Decyzję w sprawie powstania remake’a podjęli Maurice Fadida z Kodiak Pictures, Eric B. Fleischman z Defiant Studios i Jean Bouelle Group. Posiadają oni prawa autorskie do oryginału wydanego przez Columbia Pictures.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…