Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Dlaczego Val Kilmer zrezygnował z roli w serialu ''Willow''? 0

Dziś w serwisie Disney+ zadebiutował serial Willow będący kontynuacją filmu z 1988 roku o tym samym tytule. Pierwotnie w produkcji wystąpić miał Val Kilmer, jednak problemy zdrowotne skutecznie mu to uniemożliwiły.

''Willow'' (1988)

Kilmer w filmie Willow wcielał się w awanturnika Madmartigana. Zarówno aktor, jak i twórcy serialu chcieli powrotu aktora do roli sprzed lat.

Naprawdę chcieliśmy, aby Val Kilmer pojawił się w naszym serialu. A on bardzo chciał w nim zagrać. Pojechałem się z nim spotkać, gdy projekt serialu zaczął się urzeczywistniać. Powiedziałem, że cały świat chciałby zobaczyć ponownie Madmartigana. Kilmer odpowiedział, że też tego chce. Gdy wychodziłem objął mnie, podniósł i powiedział, że nadal jest bardzo silny

powiedział Jonathan Kasdan, scenarzysta serialu ’’Willow’’.

Dojście angażu do skutku komplikował jednak fakt, iż Kilmer nadal odczuwa skutki walki z rakiem krtani. Aktor ma duże kłopoty z mówieniem. To jednak twórcy daliby radę obejść. Sprawę skomplikował jednak fakt pojawienia się koronawirusa i restrykcji na planie. Pojawienie się na nim Kilmera mogłoby być groźne dla jego zdrowia.

Twórcy musieli wtedy przerobić gotowy scenariusz, jednak jak mówią zrobili to w taki sposób, aby w razie kontynuacji zostawić Kilmerowi i jego postaci otwarte drzwi.

Historia zaczęła się od początkującego maga z wioski Nelwyn i małej dziewczynki, której przeznaczeniem jest zjednoczenie królestw. Razem pomogli zniszczyć złą królową i wypędzić siły ciemności. Teraz, w magicznym świecie, w którym panuje względny pokój, przygoda toczy się dalej, gdy nieprawdopodobna grupa bohaterów wyrusza w niebezpieczną wyprawę do miejsc daleko poza ich domem, gdzie muszą stawić czoła swoim wewnętrznym demonom i ocalić swój świat.

Źrodło: Dark Horizons

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…