Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Dlaczego widzowie nie polubili "Blondynki"? Reżyser filmu ma swoją teorię 0

Z pewnością Blondynka jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych filmów tego roku. Produkcja mocno podzieliła widzów i raczej panuje przekonanie o tym, że nie jest to najlepszy film. Dlaczego widzowie nie polubili "Blondynki"? Reżyser filmu ma swoją teorię.

Ana de Armas - "Blondynka"

Andrew Dominik, czyli reżyser filmu Blondynka, miał okazję wypowiedzieć się w trakcie Red Sea International Film Festival w Arabii Saudyjskiej. Filmowiec mówił o tym, dlaczego amerykańscy widzowie tak negatywnie zareagowali na jego najnowsze dzieło.

Obecnie żyjemy w czasach, w których ważne jest, aby przedstawiać kobiety jako silne. Ludzie chcą odkrywać Marilyn Monroe na nowo, jako silną kobietę. To jest właśnie coś czego chcą zobaczyć. Jeśli im tego nie dasz, to się denerwują.

Według Dominika ludzie uważają, że to film, który wykorzystuje Marilyn Monroe:

To jest trochę dziwne, ponieważ ona nie żyje. Film nie zrobi żadnej różnicy w taki, czy inny sposób. Tak naprawdę mają za złe to, że film wykorzystuje ich pamięć o niej. Co jest słusznym zarzutem. Ale na tym to polega cały pomysł. To próba wykorzystania ikonografii jej życia w celu pokazania czegoś innego, próba wzięcia czegoś co jest ci znane i wywrócenia tego na drugą stronę. Oni tego właśnie nie chcą widzieć.

Andrew Dominik zarzucił również amerykańskiemu kinu, że staje się ono coraz bardziej konserwatywne, niczym bajki na dobranoc, gdzie widz zna każde słowo na pamięć i jakakolwiek zmiana wywołuje reakcję. Dominik zakończył słowami: "Ja nie chcę snuć bajek na dobranoc!".

Czy zgadzacie się z reżyserem filmu Blondynka?

Źrodło: Thre Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…