http://vimeo.com/mironkundzicz

Dwa dni Julie Delpy 1

W Paryżu ruszają zdjęcia do pełnometrażowego reżyserskiego debiutu aktorki Julie Delpy – Deux Jours – Two Days.

Główne role zagrają sama Delpy i Adam Goldberg. Obraz ma być międzykulturową komedią romantyczną o parze, której problemy zaczynają się, gdy kobieta, na krótko przyjeżdża do rodzinnego miasta. Obsadę uzupełniają Aleksia Landeau i Daniel Bruhl.

- To połączenie Poznaj moich rodziców z Oczy szeroko zamknięte, wcale nie żartuję – powiedziała Delpy. Aktorka ma już na swoim koncie reżyserię dwóch filmów krótkometrażowych. W zeszłym roku zdobyła nominację do Oscara za scenariusz do filmu Przed zachodem słońca Richarda Linklatera z Ethanem Hawkiem. Aktorka sama napisała scenariusz do swojego pierwszego filmu.

Julie DelpyJulie Delpy

W filmie postać, która zagra Goldberga spotyka niektórych byłych kochanków swojej partnerki i odnosi wrażenie, że spała z połową Paryża – opowiada podekscytowana Delpy. Budżet filmu ma się zamknąć w dwóch milionach dolarów.

Delpy nie poprzestaje na jednym filmie. Ma zamiar wyreżyserować również zapowiadany od dawna film o księżnej Bathory. Będzie to, oparta na faktach, historia morderczej XVI-wiecznej węgierskiej arystokratki, która zabijała dziewicę i kąpała się w ich krwi. Wierzyła, że rytuał ten pozwoli jej zachować wieczną młodość i piękno. Główne role zagrają najpewniej Ethan Hawke i Radha Mitchell.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…