Zabójcza broń 5 ? 0

Pojawiła się informacja o powstaniu scenariusza kultowego filmu o gliniarzach.

Shane Black, autor serii filmów Zabójcza Broń napisał, bez informowania o tym kogokolwiek, scenariusz Zabójczej Broni 5. Po czym skontaktował się z Joelem Silverem, producentem pierwszej części, mówiąc, że chce kontynuować historię.

Tym razem, zabójczy Riggs (Mel Gibson) jest już jedną nogą na emeryturze, ale wyciąga Murtaugh (Danny Glover) z emertyalnej sielanki, by pomógł mu rozwiązać ostatnią sprawę, zanim obaj oficjalnie podążą w kierunku zachodzącego słońca.

Rzekomo Gibson i Glover mają zagrać w filmie, jednak nie znane są żadne konkretne szczegóły.

Pierwsza Zabójcza Broń ukazała się w kinach w 1987, jej producentem, jak i kolenych sequeli, był Richard Donner. Był to film z gatunku thriller-akcja-komedia i w świecie filmowym uważa się, że wraz z Die Hard ustanowił nowe standardy gatunku miejskiego filmu akcji. Kolejne części ukazywały się w 1989, 1992 i 1998 roku.

Przypomnijmy o czym w ogóle była Zabójcza Broń. Para detektywów o zupełnie różnych charakterach podejmuje wspólna walkę z potężnym handlarzem narkotyków. Jeden z nich to młody straceniec, który po tragicznym wypadku żony szuka śmierci, podejmując się najbardziej niebezpiecznych i ryzykownych zadań. Drugi, obarczony rodziną Murzyn, jest rozważny i do granic rutyny doświadczony w swoim rzemiośle.

Film był również poważnym krokiem w karierze Mela Gibsona, który przez jakiś czas był utożsamiany właśnie z tym obrazem.

Zabójcza Broń 1987Zabójcza Broń 1987

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…