Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Robert Eggers i Willem Dafoe łączą siły przy realizacji nowego ''Nosferatu'' 0

Twórca doskonałych filmów Lighthouse i Wiking Robert Eggers ponownie łączy swe siły z Willemem Dafoe, aktorem występującym w obu wspomnianych produkcjach. Panowie pracować będą nad nową wersją klasycznego horroru Nosferatu.

Willem Dafoe, ''Lighthouse''

Jak na razie nie wiadomo w kogo w nowym dziele Eggersa wcieli się Dafoe. Aktorowi tematyka ta nie jest jednak obca. W 2000 roku wystąpił on w filmie Cień wampira, w którym wcielił się w Maxa Schrecka będącego właśnie Nosferatu. Ta rola jest już jednak zajęta. Eggers zaangażował do niej Billa Skarsgarda.

W głównej roli kobiecej zobaczymy zaś Lily-Rose Depp. Swój angaż w tejże produkcji ma także Nicholas Hoult, jego rola nie została jednak ujawniona, podobnie jak Dafoe.

Historia jest gotycką opowieścią o obsesji między nawiedzoną młodą kobietą w XIX-wiecznych Niemczech, a starożytnym wampirem z Transylwanii, który ją śledzi niosąc ze sobą niewyobrażalny horror.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Elizabeth_Linton

Skarsgård dobry wybór do roli Nosferatu (zresztą Dafoe też by do roli pasował), jednak trudno mu będzie dorównać Maxowi Schreckowi czy Klausowi Kinskiemu.

Proszę czekać…