Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Pierwszy zwiastun filmu ''The Boogeyman'' 0

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun horroru The Boogeyman. Produkcja ta jest adaptacją jednego z pierwszych opowiadań mistrza grozy Stephena Kinga.

fragment plakatu promującego film ''The Boogeyman''

The Boogeyman jest oparty na opowiadaniu opublikowanym po raz pierwszy w 1973 roku. Potem historia ta znalazła swoje miejsce w zbiorze '’Nocna zmiana'’ wydanym w 1978 roku. Nastolatka i jej młodsza siostra, wciąż wstrząśnięte tragiczną śmiercią matki, są nękane sadystyczną obecnością w swoim domu. Ich ojciec z zawodu terapeuta sam ledwo radzi sobie z własnym bólem, nie dając dzieciom zbyt wielkiego wsparcia. Rodzeństwo z całych sił walczy o zwrócenie uwagi pogrążonego w żałobie mężczyzny, zanim będzie za późno. Bowiem pozostawiona w ich domu przez zdesperowanego pacjenta ich ojca, przerażająca, nadprzyrodzona istota żywi się cierpieniem swych ofiar i coraz bardziej rośnie w siłę.

Poniżej wspomniany zwiastun:

Film pierwotnie miał trafić jedynie na platformę Hulu. Jednak po pokazach testowych, które wypadły nadzwyczaj dobrze, zdecydowano się zmienić formę jego dystrybucji. The Boogeyman trafi więc do kin, a data jego premiery wyznaczona została na 2 czerwca. W bibliotece wspomnianego serwisu pojawi się on w późniejszym terminie.

Za kamerą The Boogeymana stanął Rob Savage. Produkcją zajął się Shawn Levy. W filmie występują Chris Messina, Sophie Thatcher, Vivien Lyra Blair, David Dastmalchian, Marin Ireland i Madison Hu.

Źrodło: Dark Horizons

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

HoHo. "Boogeyman" w takiej wersji… zapowiada się kurnia balans soczyście suspensowo-creepypastowo-horrorkowo! Najgorsze plugastwo, to zło, którego nie widać, które ,,jak już się zakorzeni w naszym otoczeniu, to jest jak ta zgnilizna, której ciężko się jest pozbyć, a która niesie ze sobą tylko rozkład, ból, strach i przerażenie". Film może być niezwykle świetnie ujęty operatorsko – popatrzcie na to jak chwytliwie ukazana jest ta mroczna siła w tym filmie, jak w pewnym ujęciu kamera zmienia oś, obraca się i ukazuje przerażenie dziewczynki. W ogóle to podejrzewam, że jeśli twórcy "Boogeymana" nie sknocili tego filmu, to będzie to produkcja z małą (być może) ilością sztucznych efektów specjalnych, gdzie ,,kreacja zła będzie polegać na jego nie ukazywaniu" – minimalizm, tajemnica i suspens.

Proszę czekać…