Profesor Wilczur powróci! Netflix szykuje nowego "Znachora" 0

Interesująca informacja, dla wszystkich fanów kultowego filmu Znachor. Ta uniwersalna opowieść o szanowanym chirurgu, profesorze Rafale Wilczurze, który traci rodzinę i pamięć. Wiele lat później, zapomniany i ubogi, spotyka swoją córkę, będzie miała nową wersję, którą tworzy Netflix.

kadr z filmu "Znachor"

W rolę głównego bohatera wcieli się Leszek Lichota, a obok niego pojawia się także Maria Kowalska w roli Marysi, córki profesora. Hrabiego Czyńskiego zagra Ignacy Liss, a Zośkę Anna Szymańczyk. Ponadto w filmie wystąpią również m.in. Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Łukasz Szczepanowski. Reżyseruje Michał Gazda, autorami scenariusza są Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski, a za zdjęcia odpowiedzialny jest Tomasz Augustynek. Producentką filmu jest Magdalena Szwedkowicz.

kadr z filmu Znachor

Znachor to kolejny odważny projekt serwisu Netflix, który wyprodukował już ponad 30 polskich filmów i seriali. Jestem bardzo wdzięczna, że mogliśmy podjąć się nakręcenia adaptacji powieści Znachor. To olbrzymia inwestycja i Netflix po raz kolejny pokazał, że promuje polską kulturę, a także wierzy i wspiera rodzimych twórcó. Partnerzy po stronie Netflix obdarzyli nas ogromnym zaufaniem, wyposażyli w odpowiednie środki oraz stworzyli takie środowisko twórcze, w którym realizacja tego projektu stała się możliwa.
- mówi Magdalena Szwedkowicz, producentka filmu

kadr z filmu Znachor

Film Znachor, na podstawie kultowej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, będzie można obejrzeć na Netflix już w drugiej połowie 2023 roku – jednocześnie w ponad 190 krajach na całym świecie.

Źrodło: Netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Miszcz23

A ja uwazam ze bardzo dobry ruch ze strony Netflix Mamy wspaniala literature ktora nie jest znana na wiecie Niestety oryginalny film sprzed wielu lat mimo iz zachwyca nie trafia ani do mlodziezy ani do zagranicznego widza Jesli nowa wersja bedzie dobrze wykonana okaze sie ze swiat pozna nie tylko Wiedzmina i Solaris Zycze aby teorcy staneli na wysokosci zadania

Dawidwk ja chetnie obejrzalbym troche bardziej epickie podejscie do bitew w trylogi Sienkiewicza;)

dawidek98 Miszcz23

@Miszcz23 No, już ja to widzę. Bitwy wygenerowane całkowicie komputerowo. Obejrzyj sobie "Krzyżaków", "Bravehearta" lub chociażby "Władcę Pierścieni", to zobaczysz wzorcowe nakręcenie bitew. Obecnie takich zapierających dech w piersiach scen w jakiejkolwiek kinematografii jest kompletny brak.

dawidek98

Jeszcze trochę i zgwałcą "Pana Wołodyjowskiego", "Potop", "Ziemię obiecaną", "Noce i dnie" czy "Lalkę" – widać kompletny brak pomysłów i wypalenie. Kultowych rzeczy się nie podrabia, zrozumcie to.

tjindy

Nie mam NetFLXa ale kibicuję. Może w końcu ktoś się weźmie za drugą część powieści – prof.Wilczur.

john6

ciężko będzie dorównać, pierwowzór jest jeden i ma tę moc. Tytuł do kolekcji tytułów może się i przyda, z ciekawości się zobaczy, ale porównanie do oryginału będzie często występować

Ciekawe kto będzie afroamerykaninem, a z kogo zrobią geja.

Proszę czekać…