"Zadra" - zwiastun pierwszego polskiego film o raperce 0

Zadra – film muzyczny o młodej raperce, która próbuje wybić się w hip-hopowym świecie zdominowanym przez mężczyzn. To pierwsza polska produkcja o takiej tematyce, bo choć nawiązuje do nurtu stworzonego w filmach Jesteś Bogiem i Proceder, przedstawia zupełnie nowy rodzaj bohaterki. W oczekiwaniu na premierę prezentujemy pierwszy zwiastun.

kadr z filmu "Zadra"

Zadra to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie. Choć wydaje się być zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym może porwać tłumy. Jednak w środowisku pełnym testosteronu ciężko o miejsce dla takich, jak ona. Zadra walczy o marzenia, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. Mimo to, muzyka nie jest wszystkim, bo na życie głównej bohaterki kluczowy wpływ będzie miała miłość.

Za muzykę w filmie odpowiada producent 1988 (osiem-osiem), czyli Przemysław Jankowiak, współtwórca kultowego duetu Syny, znany również ze współpracy z legendą polskiego rapu – Włodim. Jankowiak związany jest z wytwórnią Def Jam Recordings Poland. Specjalnie do filmu powstało kilkanaście utworów z udziałem Magdaleny Wieczorek oraz Jakuba Gierszała. Teksty Zadry napisał Michał Żyto Żytniak, artysta, który nagrywał dla wytwórni Asfalt Records oraz Prosto.

Za reżyserię odpowiada 29-letni Grzegorz Mołda, nominowany do tegorocznych nagród Empiku. Twórca ma na już na koncie doceniony przez krytyków film fabularny Matecznik z 2022 roku.

Premiera kinowa filmu przewidziana jest na 10 marca 2023 roku.

Źrodło: Kino Mówi

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

betrzy

Obejrzałem trailer i poczułem okropne zażenowanie.

Proszę czekać…