Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Paramount Pictures wyznaczyło datę premiery sequela ''Gladiatora'' 0

Sequel Gladiatora został już oficjalnie zapowiedziany. Film swojej kontynuacji doczeka się po prawie 25 latach. Studio Paramount Pictures odpowiedzialne za powstanie projektu wyznaczyło już datę premiery Gladiatora 2.

''Gladiator''

Film ma trafić do kin 22 listopada 2024 roku. Data premiery jest dość odległa, tak więc możliwe, że jeszcze ulegnie ona zmianie. Wszystko zależy od tego jak sprawnie będą szły prace produkcyjne.

Fabuła sequela będzie kręciła się wokół Lucjusza, syna Lucilli granej w oryginale przez Connie Nielsen i siostrzeńca Kommodusa, złoczyńcy granego przez Joaquina Phoenixa w przeboju z 2000 roku. W rolę główną ma się wcielić Paul Mescal, który w tym roku zdobył swoją pierwszą oscarową nominację za rolę w komediodramacie Aftersun.

Za kamerą Gladiatora 2 ponownie stanie Ridley Scott. Ten wielokrotnie nagradzany reżyser pracować będzie na scenariuszu autorstwa Davida Scarpa mającego na swoim koncie thriller science fiction Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia. W sequelu pewnym jest już, że nie zobaczymy Russella Crowe'a, który w oryginale wcielał się w Maximusa. Powrót jego postaci nie byłby zbytnio możliwy, bowiem po dokonaniu zemsty na Kommodusie, tytułowy Gladiator ginie i łączy się ze swoją rodziną w zaświatach.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…