BBC otrzymuje setki skarg po tym, jak nazwał Paula Mescala brytyjskim aktorem w relacji z Oscarów 0

BBC ujawniło, że otrzymało ponad 600 skarg od widzów po tym, jak określili Paula Mescala mianem "brytyjskiego aktora" w relacji na żywo z nominacji do Oscarów.

kadr z filmu "Aftersun"

Kanał BBC News relacjonował sukces irlandzkiego aktora, który otrzymał nominację do Oscara za rolę w filmie Aftersun i podczas podsumowania, określono go jako jednego z dwóch brytyjskich aktorów obok Bill'ego Nighy' ubiegających się o nagrodę Akademii. Po otrzymaniu 605 skarg brytyjski nadawca przeprosił za błąd. Stwierdzając, że w tekście powinno być napisane, że Paul Mescal jest Irlandczykiem.

Paul Mescal wybił się w ostaniach dwóch latach na szczyt. W 2020 roku pojawił się w mini-serialu Normalni ludzie, gdzie wcielił się w postać wrażliwego Connella, natomiast w zeszłorocznym Aftersun zagrał wrażliwego Caluma, obie te postacie wzbudziły w widzach bardzo pozytywne reakcje. Za rolę w serialu otrzymał nagrodę BAFTA, ma teraz także szansę na Oscara.

Osobno BBC poinformowało, że 992 osoby skarżyły się na film dokumentalny o Narendra Modi, premierze Indii. BBC poinformowało, że widzowie byli zachęcani do składania skarg w mediach społecznościowych.

Źrodło: deadline.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…