Nie żyje Melinda Dillon. Aktorka miała 83 lata 0

Odeszła amerykańska aktorka znana z ról w filmach takich jak Prezent pod choinkę, Bliskie spotkania trzeciego stopnia oraz Magnolia.

mat. prasowe, New Line Cinema

Melinda Dillon zmarła 9 stycznia 2023 roku, natomiast informacja o jej śmierci została podana przez firmę kremacyjną w Long Beach do obiegu publicznego dopiero teraz. Przyczyna zgonu kobiety nie została podana w nekrologu.

Kim była Melinda?

Dillon była bardzo utalentowaną aktorką, prężnie działającą zwłaszcza w latach 70. i 80. Mając zaledwie 23 lata, zadebiutowała w sztuce "Kto się boi Wirginii Woolf?" z 1962, za którą była nominowana do Nagrody Tony w kategorii najlepsza rola drugoplanowa w sztuce teatralnej. W 1969 roku zagrała w swoim pierwszym filmie – "Prima Aprilis". Dwukrotnie była nominowana do Oscara, również za role drugoplanowe — za Bliskie spotkania trzeciego stopnia w reżyserii Stevena Spielberga oraz Absence of Malice reż. Sydney Pollack. Innymi znanymi produkcjami z jej udziałem były Harry i Hendersonowie, Na lodzie oraz w odcinkach seriali telewizyjnych takich jak: Prawo i porządek: sekcja specjalna oraz Potyczki Amy.
Przestała grać w filmach w 2007 roku.

Wspomnienie aktorki

Melindę w mediach społecznościowych żegnały bliskie jej osoby ze świata showbiznesu, między innymi aktor Lou Diamond Phillips czy Barbara Streisand.


Źrodło: cnn.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…