Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Dziesiąty i ostatni film Quentina Tarantino - znamy jego tytuł i zarys fabuły 1

Quentin Tarantino szykuje się do realizacji swojego ostatniego filmu w karierze. Wreszcie poznaliśmy pierwsze szczegóły projektu.

Jakiś czas temu Quentin Tarantino zapowiedział, że film numer 10. w jego karierze będzie ostatnim i jeszcze przed ukończeniem 60 lat chce przejść na emeryturę. Ten moment zbliża się wielkimi krokami. Wybitny filmowiec w tym miesiącu skończy 60 lat (27 marca) i już wiemy, że nie uda mu się nakręcić swojego ostatniego filmu przed tym terminem, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Poznaliśmy pierwsze szczegóły jego finałowego dzieła.

Według źródeł zbliżonych reżyserowi film będzie nosił tytuł "The Movie Critic" i jego akcja zostanie osadzona w późnych latach 70. w Los Angeles. W centrum wydarzeń będzie postać żeńska. Scenariusz do filmu został napisany oczywiście przez samego Quentina Tarantino.

Spekuluje się, że postać będzie wzorowana na jednej z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych krytyczek filmowych w historii, czyli Pauline Kael. Swego czasu miała ona też epizod w pracy z wielką hollywoodzką wytwórnią, jako konsultantka. Pod koniec lat 70. przyjęła owe stanowisko w Paramount Pictures za sprawą aktora Warrena Beatty'ego. Ten okres jej życia zdaje się współgrać ze scenariuszem Quentina Tarantino, co oczywiście może posłużyć, jako jeden z wątków tej historii.

Na razie "The Movie Critic" nie ma studia, ale bardzo prawdopodobne, że Tarantino dogada się z Sony Pictures, które dystrybuowało Pewnego razu w Hollywood.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…