"Willow" nie doczeka się 2. sezonu. Disney kasuje serial 0

Oryginalny serial aktorski Disney+ Willow nie powróci z 2. sezonem. Produkcja oparta na filmie fantasy z 1988 roku w reżyserii Rona Howarda miał swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku i zakończył się w styczniu. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że nie doczekamy się kontynuacji.

kadr z serialu "Willow"

Akcja serialu została osadzona wiele lat po pokonaniu królowej Bavmordy i podążała za grupą bohaterów wyruszających na wyprawę daleko od ich domu, gdzie muszą stawić czoła swoim wewnętrznym demonom i zjednoczyć się, by ocalić swój świat. Jednak serial nie miał podobnego wpływu kulturowego jak oryginalny film. Podczas gdy obsada i ekipa mieli nadzieję odkryć więcej świata, w którym są czarodzieje, trolle i inne mistyczne stworzenia, innego zdania byli szefowie wytwórni.

Od dłuższego czasu Lucasfilm bardzo dokładnie ocenia swój plan filmowy, zastanawiając się, który film powinien pojawić się jako następny z ich znacznie większego uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dlatego inne produkcje są mocno analizowane i jak widać Willow jest kolejna ofiarą spadku dochodów Disneya.

Jonathan Kasdan napisał pilota i był showrunnerem i producentem wykonawczym serialu obok Wendy Mericle, Howarda i scenarzysty Boba Dolmana. Wcześniej informowano, że Kasdan mocno naciskał na kolejny sezon serialu. W Produkcji występują między innymi Warwick Davis jako Willow, Ellie Bamber jako Elora Danan, Ruby Cruz jako Kit, Erin Kellyman jako Jade, Tony Revolori jako Graydon, Amar Chadha-Patel jako Thraxus Boorman i Dempsey Bryk jako Airk.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Bercik022

Nie dotrwałem do końca serialu a czekałem mocno. Tak totalnie nudny, bez pomysłu na siebie i do tego źle wyglądający. Po 3 odcinku, który oglądałem już na raty, wiedziałem, że nic z tego nie będzie. Nie wiem jak oni chcieli kogoś przekonać by na dłużej został przy serialu.

magsp

Szkoda. Wielka szkoda. Producenci myślą że ludzie mają 24 h na dobę czas oglądać seriale. Nie mają.Willow mam ustawiony w kolejce gdzieś dopiero na maj. Wcześniej są inne i też czekają. No po prostu pracuję i nie mam czasu ale chcę obejrzeć jak najszybciej…

Proszę czekać…