Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''BlackBerry'' - zwiastun filmu o firmie odpowiadającej za powstanie pierwszego smartfona 1

IFC Films prezentuje oficjalny zwiastun biograficznego dramatu BlackBerry. Produkcja ta opowie historię powstania i upadku pierwszego smartfona.

Zwiastun BlackBerry prezentuje zapowiedź powstania pierwszego na świecie smartfona na początku XXI wieku. Pokazuje także jak firma za niego odpowiedzialna ostatecznie nie nadążyła za konkurencją, a mianowicie za iPhone’a od Apple.

Jak czytamy w oficjalnym opisie film BlackBerry ukaże nam historię błyskawicznego rozwoju i katastrofalnego upadku pierwszego smartfona. Doznamy szalonej jazdy przez bezwzględną konkurencję Doliny Krzemowej.

BlackBerry wyreżyserował kanadyjski filmowiec Matt Johnson. Wraz z Matthew Millerem jest on również autorem scenariusza napisanego na podstawie powieści Jacquie McNish i Seana Silcoffa Losing the Signal: The Untold Story Behind the Extraordinary Rise and Spectacular Fall of BlackBerry. W filmie występują Jay Baruchel, Glenn Howerton, Saul Rubinek, Cary Elwes, Michael Ironside, Rich Sommer i Michelle Giroux.

Film miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2023 roku. Do kin wejdzie on zaś 12 maja.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…