Rozmowa - serial na podstawie filmu Coppoli 0

Tony Krantz chce nakręcić serial będący adaptacją Rozmowy z 1974 roku.

Film Francisa Forda Coppoli z 1974 roku – Rozmowa ma w swoim dorobku nominację do trzech kategorii Oskara (w tym za najlepszy film), okazuje się jednak, że do opisu filmu można dodać jeszcze jeden przypis: Na jego podstawie powstał serial telewizyjny.

AMC oraz producent Tony Krantz pracują nad adaptacją telewizyjną tego cenionego przez krytyków filmu. Tak jak w filmie, akcja serialu będzie działa się w 1970 roku i będzie się skupiać na specjaliście od podsłuchu, Harrym Caulu, którego grał Gene Hackman.

Krantz próbował zabrać się za przedsięwzięcie od 10 lat. Ale dopiero teraz udało mu się ustalić dobre warunki z AMC, które szybko pnie się w górę wśród telewizji kablowych jako producent dobrych, oryginalnych programów. Scenariusz mają napisać Christopher McQuarrie (The Usual Suspects) i Erik Jendresen (Band of Brothers).

Krantz uważa, że przedsięwzięcie daje możliwość spojrzenia na lata 70. przez filtr roku 2009. Kwestie prywatności, indywidualizmu oraz szpiegostwo i podsłuch są współcześnie u szczytu rozkwitu. Zatem taki wehikuł czasu może być ciekawym projektem.

Kantza powinniśmy kojarzyć z 24, Felicity oraz Sports Night.

RozmowaRozmowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…