Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Denzel Washington negocjuje rolę w ''Gladiatorze 2'' 0

Drogi Ridley'a Scotta i Denzela Washingtona prawdopodobnie przetną się ponownie. Aktor prowadzi ostatnie negocjacje w sprawie angażu w sequelu Gladiatora.

Denzel Washington, ''Bez litości 2''

Dwójka ta spotkała się przy filmie American Gangster. Teraz po ponad 15 latach bardzo możliwe, iż ponownie będą wspólnie pracować. Washington prowadzi końcowe negocjacje. Jeśli się one powiodą wystąpi w planowanej kontynuacji wielkiego kinowego hitu Gladiator. Nie zdradzono niestety o jaką rolę stara się aktor.

Fabuła sequela będzie kręciła się wokół Lucjusza, syna Lucilli granej w oryginale przez Connie Nielsen i siostrzeńca Kommodusa, złoczyńcy granego przez Joaquina Phoenixa w przeboju z 2000 roku. W rolę główną ma się wcielić Paul Mescal, który w tym roku zdobył swoją pierwszą oscarową nominację za rolę w komediodramacie Aftersun.

Za kamerą sequela stanie oczywiście nie kto inny jak Ridley Scott, reżyser oryginału. Scenariusz napisał David Scarpa mający na swoim koncie kryminał Wszystkie pieniądze świata i thriller science fiction Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia.

Film ma trafić do kin 22 listopada 2024 roku. Pewnym jest już, że w produkcji tej nie zobaczymy Russella Crowe'a, który w oryginale wcielał się w Maximusa. 

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…