"Maria Antonina" powróci. Canal+ zamawia 2. sezon 0

Francuska Canal+ zamówiła drugi sezon olśniewającego dramatu historycznego Maria Antonina. Nominowany do nagrody BAFTA Ed Bazalgette wyreżyseruje pierwsze cztery odcinki.

fragment plakatu serialu "Maria Antonina"

Deborah Davis wciąż jest na pokładzie jako twórczyni, zespołem scenarzystów drugiego sezonu kieruje Louise Ironside, do której dołączają Charlotte Wolf, Francesca Forristal i Andrew Bampfield. Zdjęcia do serialu mają rozpocząć się jesienią. Nowy sezon będzie kontynuacją epickiej historii awangardowej młodej królowej, granej przez Emilię Schüle, z Louisem Cunninghamem jako królem Francji, Ludwikiem XVI.

Nadchodzący sezon, zamówiony przez Canal+, pokaże, jak para królewska u szczytu władzy stawiła czoła bezprecedensowemu kryzysowi finansowemu. Nieustanne ataki Prowansji i Chartres na parę królewską wzbudzały nienawiść szlachty, przynosząc katastrofalne skutki.

Pierwszy sezon okazała się hitem poza Francją. Sprzedawał się na ponad 70 terytoriach, w tym w PBS Distribution w USA, BBC First w Australii oraz BBC Two i iPlayer w Wielkiej Brytanii, które odnotowały skonsolidowaną oglądalność na poziomie 2,1 miliona w 2022 roku. Program sprzedawał się również nadawcom w całej Europie i Ameryka Łacińska. W naszym kraju serial dostępny jest na Canal+.

Źrodło: variety.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…