Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Eddie Redmayne gwiazdą nowej wersji "Dnia szakala" 0

Eddie Redmayne został zaangażowany do przygotowywanego przez Sky oraz platformę Peacock serialu "The Day of the Jackal". Aktor będzie również producentem wykonawczym produkcji opartej na powieści Fredericka Forsytha.

Eddie Redmayne - "Proces Siódemki z Chicago"

Eddie Redmayne zagra główną rolę i wcieli się w Szakala, który zostaje wynajęty przez OAS – francuską grupę terrorystyczną – do zabicia ówczesnego prezydenta Francji Charlesa de Gaulle’a.

Ronan Bennett jest showrunnerem serialu "The Day of the Jackal", który został zamówiony przez Sky Studios i Peacock. Brian Kirk zajmie się reżyserią. Warto również odnotować, że jednym z producentów oraz konsultantów będzie sam Frederick Forsyth, który napisał powieść "Dzień Szakala" z 1971 roku. Jego książka doczekała się dwóch ekranizacji – pierwsza uchodzi za klasyk gatunku i miała premierę dwa lata po debiucie książki. Wyreżyserował ją Fred Zinnemann, a główną rolę zagrał Edward Fox. W 1997 roku "Dzień Szakala" ponownie został zekranizowany przez Michaela Catona-Jonesa, a postać Szakala zagrał Bruce Willis.

Na razie nie wiadomo, kiedy nowa filmowa wersja powieści Fredericka Forsytha doczeka się premiery.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…