Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Powstanie remake ''Zawrotu głowy'' Hitchcocka. Nad projektem pracuje znane studio 1

Jeden z najbardziej uznanych w karierze legendarnego filmowca Alfreda Hitchcocka film Zawrót głowy prawdopodobnie już niedługo doczeka się remake’a. Takie plany ma studio Paramount Pictures.

''Zawrót głowy''

Podobno o rolę Johna Fergusona, którego w oryginale sportretował James Stewart, byłego policyjnego detektywa cierpiącego na akrofobie, czyli lęk wysokości, stara się Robert Downey Jr., aktor którego z pewnością większość z Was kojarzy z roli Iron Mana w filmach Marvela.

Scenariusz remake’a tego psychologicznego thrillera napisać ma Steven Knight, twórca See i Peaky Blinders, który właśnie zgłosił się do napisania nowego filmu ze świata '’Gwiezdnych Wojen'’. John Davis, John Fox, Robert Downey Jr. i Susan Downey pełnią funkcję producentów.

Akcja Zawrotu głowy wydanego w 1958 roku rozgrywa się w San Francisco. Cierpiący na lęk wysokości detektyw zostaje wynajęty by śledzić żonę przyjaciela, która ma skłonności samobójcze. Kiedy pewnego dnia udaje mu się uratować ją przed skokiem do zatoki, uświadamia sobie, że ta piękna, tajemnicza kobieta stała się obiektem jego obsesyjnego pożądania.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…