Konkurs zakończony: Uprowadzona w kinach 0

Zakończyliśmy nasz konkurs i już możesz sprawdzić, czy miałeś szczęście w losowaniu filmowych nagród!

Kadr z filmu Uprowadzona 2008Kadr z filmu Uprowadzona 2008

Odpowiedź była bardzo prosta i chodziło oczywiście o film 13 dzielnica. Poniżej lista zwycięzców:

adamek1725
mlukrecja
cartoon2008
Kolaborantka
martusia121

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom!

Od piątku Liam Neeson będzie w kinach szukał porwanej córki a u nas już dzisiaj konkurs!

Czy można wyobrazić sobie coś gorszego niż przysłuchiwanie się porwaniu własnej córki za pośrednictwem telefonu komórkowego? Ten koszmar przeżywa Bryan, były agent służb specjalnych, któremu pozostało zaledwie kilka godzin, aby wyrwać Kim z rąk bezwzględnego gangu handlującego kobietami. Pierwsze wyzwanie: Bryan znajduje się w Los Angeles, a jego córkę porwano w Paryżu…

Reżyser Pierre Morel o filmie …

Uprowadzona wyróżnia się stale rosnącym rytmem. Czy ten efekt osiąga się już na etapie montażu, czy jeszcze w trakcie zdjęć?

Sporo jest dziełem montażysty, ale rytm należy narzucić już w trakcie pracy na planie. Tego nie da się „nadgonić” później. Zawsze proszę aktorów o szybką grę i maksymalny realizm. Sam na planie przypominam ogniwo i stąd bierze się część energii filmu. Jeśli wykonywalibyśmy wszystko powoli, w montażu musielibyśmy sztucznie wycinać wszystko to, co „odstaje” i w efekcie film zgubiłby tempo.

Uprowadzona to bezustanna zabawa regułami gatunkowymi, począwszy od postaci głównego bohatera. Bryanowi bliżej jest do wypalonego agenta niż do Jamesa Bonda…

To prawda, najciekawsza jest w nim odmienność i wrażliwość. Pomimo jego doświadczenia w służbach specjalnych, o którym dowiadujemy się dość późno, okazuje się mało elastycznym ojcem. To cecha kluczowa dla dalszego rozwoju akcji. Bryan wydaje się dość zrzędliwym ojcem, ale gdy wyruszy do akcji, staje się prawdziwą maszyną do zabijania. Mimo to nie zmienia się w Jamesa Bonda, walczy w stylu, jaki przystoi człowiekowi w jego wieku.

Jaki ma to wpływ na sceny akcji?

Liam Neeson musiał wziąć udział w niezliczonych próbach, gdyż zależało mi na tym, żeby sam wykonywał większość z wyczynów kaskaderskich. Oczywiście to nie on skacze z mostu, ani nie rzuca się na dachy samochodów, ale po wielu godzinach spędzonych na nauce choreografii, to on wystąpił we wszystkich scenach walk. Miał o tyle trudniejsze zadanie,
że nie chciałem stosować skomplikowanych trików z kamerą, aby przyśpieszyć akcję. Liam naprawdę musiał nauczyć się walczyć na śmierć i życie.

Rozumiemy wstrząs, jaki przeszedł główny bohater, w wyjątkowo brutalnej scenie torturowania porywacza. Jak daleko był Pan w niej gotów pójść?

To niewątpliwie bardzo mocna scena pod względem wizualnym, ale pojawia się w nieprzypadkowym miejscu. Bryan odnalazł właśnie ciało przyjaciółki swojej córki, która umarła z przedawkowania narkotyków. To powoduje w nim wstrząs, budzi się w nim ciemna strona mocy, ojcowskie instynkty biorą górę nad całą resztą. Ta scena ma szokować, choć zadbałem, aby nie posunąć się zbyt daleko.

Sekwencja porwania relacjonowana przez telefon komórkowy jest prawdziwym punktem wyjściowym filmu. Jak była kręcona?

Na początku nakręciliśmy ją z punku widzenia Liama Neesona w Los Angeles. Maggie Grace znajdowała się w pokoju obok i reagowała zgodnie z wymogami scenariusza, co pozwoliło Neesonowi odegrać tę scenę w jednym, nieprzerwanym ujęciu. Chronologiczna rejestracja dała mi dużo większą swobodę przy kręceniu dalszych scen w Paryżu.

Kadr z filmu Uprowadzona 2008Kadr z filmu Uprowadzona 2008 Kadr z filmu Uprowadzona 2008Kadr z filmu Uprowadzona 2008

Zadanie konkursowe:

Pierre Morel był również reżyserem, którego z poniższych filmów?

a) 13 dzielnica

b) Transporter

c) Człowiek pies

Nagrody w konkursie:

5 x film na DVD.

Regulamin konkursu.

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy wysłać:

- prawidłową odpowiedź, w temacie e-maila wpisać: Uprowadzona,

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),

- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.

4. Na zgłoszenia czekamy do 17.08.2008 do godz. 23.59.

5. Wyniki podamy 18.08.2008 na stronie głównej fdb.pl.

6. Nagrody zostaną rozlosowanych wśród prawidłowych odpowiedzi spełniających wszystkie punkty regulaminu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 12

Trikster

na kilkanascie konkursow (jesli nie wiecej) nie wygrałem ani razu… Haha… Złośliwość rzeczy martwych. Za to Trophy… Lepiej nie liczyć. Szczęściara (no może akurat nie tutaj) :)

Trophy Trikster

Serio? Ja też mało wygrywam :) Mi tam to obojętne.

Kolaborantka

hah nareszcie coś się udało , dzięks :*

Darth_Artur

Nie wiem czy mogę napisać:p Może oni celowo nie podają tytułów żeby ludzie z ciekawości brali udział;p

Trophy Darth_Artur

Heh. Ok. Rozumiem.
:)

no z tego co pamietam to byl tam np film Człowiek pies ;) reszty nie pamietam :) jak nie dostajemy listy tytulow od dystrybutora, to po prostu pisze filmy na DVD :) a w tym przypadku filmy dostalismy po rozpoczeciu konkursu wiec nie bylo mozliwe napisanie przy rozpoczeciu …

Darth_Artur

Z tym że nie mówią w konkursach jakie filmy są do wygrania to fajna sprawa, jest niespodzianka jak się nagrody dostaje:-) Ja dziś dostałem paczkę za konkurs z czarną owcą, całkiem fajny zestaw.

Trophy Darth_Artur

A jakie filmy w nim były? :) Chętnie się dowiem.

piwo_war

Ja jestem w pełni zadowolony, mimo iż nie wygrałem :)
A tak zapytam: jakie filmy na DVD były do wygrania w tym konkursie? Bo to mnie męczy :D

Proszę czekać…