"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Powstanie ekranizacja Czowieka-Ryby 0

Studio Stone Village Pictures zakupiło prawa do ekranizacji książki.

Amerykańskie studio filmowe Stone Village Pictures zakupiło prawa do rosyjskiej powieści fantastycznonaukowej Aleksandra Bielajewa pod tytułem Człowiek-ryba. Będzie to druga próba ekranizacji tej powieści, pierwszą stworzył Gennadi Kazański w 1961 roku.

Powieść jest historią młodego chłopaka, który mając poważne problemy z układem oddechowym poddaje się operacji przeszczepienia mu skrzel. Całą operację dokonuje ojciec, który chce aby jego syn żył długo. Chłopiec żyje spokojnie pod wodą do czasu, kiedy ratując córkę rybaka przed rekinem zakochuje się w niej. Problem w tym, że oboje nie mogą żyć w innych niż swoje środowisko.

Studio filmowe Stone Village Pictures jest jednym z mniejszych studiów zajmujących się kręceniem filmów. Dotychczas wyprodukowali między innymi Miłość w czasach zarazy oraz Turistas.

Producent obrazu Scott Steindorff poinformował jednocześnie, iż przy okazji ekranizacji filmu ma powstać gra komputerowa (tworzona obecnie przez KDV Games Company) oraz wydana ma zostać angielska wersja książki.

Scott SteindorffScott Steindorff

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…