O czym szumią wierzby wracają na ekran

12 czerwca w Bukareszcie ruszyły prace na planie nowej, realizowanej przez BBC ONE ekranizacji powieści Kennetha Grahame'a O czym szumią wierzby.

W rolach głównych zagrają Bob Hoskins, Matt Lucas, Imelda Staunton, Jim Carter i Maxwell Martin. Scenariusz napisał Lee Hall, który ma na swoim koncie fabułę głośnego Billy'ego Elliota. Reżyseruje Rachel Talalay, a autorem zdjęć jest David Franco. Prace na planie filmowym potrwają do 28 lipca. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku na antenie BBC.

Ilustracja do O czym szumią wierzbyIlustracja do O czym szumią wierzby

Wydana po raz pierwszy w 1908 książka Grahame'a jest jedną z najpopularniejszych książek przeznaczonych dla młodych czytelników. Powieść została przetłumaczona na wiele języków. Doczekała się też kilku ekranizacji oraz kontynuacji.

Bohaterami O czym szumią wierzby są zwierzęta: dobroduszny i rozumny Szczur Wodny, ciekawy i naiwny Krecik, niemądry i pyszałkowaty Ropuch, zacny Borsuk, oraz szacowna Wydra i nieśmiała Mysz. Razem przeżywają wiele zabawnych i niecodziennych przygód, oraz stawiają czoło niespodziewanym sytuacjom. Animizowane zwierzęta mają takie same charaktery i uczucia jak ludzie. Wszystkie łączy jednak prawdziwa i serdeczna przyjaźń.

Za jedną z ekranizacji O czym szumią wierzby jest odpowiedzialny Terry Jones z Monty Pythona. Sam zagrał w nim jedną z ról. Współpracowali z nim natomiast Eric Idle, Stephen Fry, Steve Coogan, Michael Palin czy John Cleese


Miron
http://vimeo.com/mironkundzicz