Red Cliff bije rekordy 0

Film Johna Woo pobił rekord w Chinach, a w Polsce dystrybutor ogłasza datę premiery

Najdroższy film w historii Azji, epicki wojenny obraz Johna Woo Red Cliff, pobił rekord zarobków w Chinach dla chińskiego filmu. By być kompletnym numerem 1, pozostaje tylko pobić film Titanic.

Red CliffRed Cliff

Od premiery, 10 lipca, film w samych Chinach zarobił 44.04 miliona dolarów, bijąc poprzedni rekord ustanowiony przez Cesarzową. Zyski poza granicami Chin z innych azjatyckich krajów są wysokie, przewyższające o wiele zyski z kraju. Jednak sam film zwrócił się już na festiwalu w Cannes z samej sprzedaży praw dystrybutorom na świat.

W Red Cliff o budżecie 80 milionów dolarów wystąpuję Tony Leung Chiu-Wai, Takeshi Kaneshiro i Zhang Fengyi. Oczekuje się, że zyskami przewyższy w Chinach Titanica w przeciągu najbliższych tygodni.

Historia zaczyna się w roku pańskim 208, w ostatnich dniach panowania dynastii Han, przebiegły premier Cao Cao przekonuje Cesarza, że jedynym sposobem na zjednoczenie Chin jest wypowiedzenie wojny królestwu Xu z zachodu i królestwu Wu z południa. To rozpoczęła militarną kampanie na niespotykaną skalę, prowadzoną przez samego premiera. Bez nadziei na przetrwanie dwa królestwo zawiązały sojusz. Wiele bitew ma lądzie i wodzie doprowadzają do kulminacji, do słynnej Bitwy o Czerwony Klif. Podczas tej bitwy, w które brało udział miliony żołnierzy, spłonęło 2000 okrętów i historia Chin zmieniła się na zawsze.

Red Cliff otworzy Międzynarodowy filmowy festiwal w Tokio 18 października.

Film został podzielony na dwie części, druga będzie mieć premierę w grudniu.

Na zachodzie będą obie częśći połączone w jeden, długi epicki film. Polski dystrybutor, Monolith, ustalił premierę w Polsce na 30 czerwca 2009 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…