Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Kristen Stewart poprowadzi remake włoskiego komediodramatu ''Pięści w kieszeni'' 0

Kolejne uznanego dzieło z dawnych lat ubiegłego wieku doczeka się swojego remake’u. Tym razem nową wersję otrzymają Pięści w kieszeni. Gwiazdą angielskiego projektu została Kristen Stewart.

Kristen Stewart, ''Śmietanka towarzyska''

Oprócz znanej z roli Belli w sadze ’’Zmierzch’’ aktorki, w filmie noszącym tytuł Rosebushpruning angaże otrzymali: Elle Fanning oraz Josh O'Connor. Zdjęcia do filmu ruszyć mają wiosną 2024 roku.

Rosebushpruning wyreżyseruje Karim Aïnouz, którego najnowszy dramat historyczny Firebrand miał swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes tym roku. Scenariusz remake’a napisany został przez Efthimisa Filippou.

Fabuła współczesnej wersji filmu z lat 60. XX wieku trzymana jest w tajemnicy. Przypominamy więc o czym opowiadał oryginał:

Niewielka ziemska posiadłość gdzieś na Nizinie Padańskiej, stary zagracony dom, a w nim niezwykła rodzina: ślepa matka i jej czworo dzieci – córka (Giulia) oraz trzech synów, z których jeden (Leone) jest upośledzony umysłowo, drugi (Alessandro) cierpi na epilepsję i tylko najstarszy (Augusto) jest dostatecznie normalny i przedsiębiorczy, żeby utrzymać całą rodzinę, prowadząc interesy w pobliskim miasteczku. Pod pozorami normalnego rodzinnego życia (rytuał wspólnych posiłków poprzedzonych modlitwą, wyprawy na cmentarz, gdzie znajduje się grób ojca) kłębią się wrogie instynkty, podłość i nienawiść, wybuchając od czasu do czasu gwałtownymi scenami. Ich prawdziwy sens nie dochodzi tylko do świadomości matki, potulnej bardziej z głupoty, niż dobroci. W głowie Alessandra rodzi się zbrodniczy plan "uzdrowienia" rodziny przez wyeliminowanie tych jej członków, którzy są jedynie ciężarem. 

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…