Ang Lee akceptuje Tony’ego Leung Chiu Wai 0

Laureat tegorocznego Oscara, Ang Lee zaaprobował pochodzącego z Hongkongu aktora Tony’ego Leung Chiu Wai’a jako odtwórcę jednej z głównych ról w thrillerze szpiegowskim Lust, Caution.

– Nic jeszczenie zostało potwierdzone- powiedział asystent reżysera David Lee w wywiadzie dla Associated Press. – Zaakceptowaliśmy go, ale nie sfinalizujemy rozmów, dopóki nie wybierzemy odtwórczyni głównej roli.

Osoby z otoczenia Anga Leezastanawiają się, czy reżyserowi uda mu się wypromować kolejną aktorkę. Jego film Przyczajony tygrys, ukryty smok uczynił z Zhang Ziyigwiazdę. Aktorka zagrała w hollywoodzkich produkcjach Godziny szczytu 2 i Wyznania gejszy. Lee oświadczył, że pragnie zaangażować tajwańską aktorkę także w nowym filmie. Chce w ten sposób wspomóc przemysł filmowy tego kraju.

Scenariusz do chińskojęzycznego obrazu napisał Wang Hui-Lingna podstawie opowiadania Eileen Chang. Akcja filmu Lust, Caution rozgrywa się podczas II wojny światowej w Szanghaju. Zdjęcia rozpoczną się jesienią w Szanghaju i Hongkongu.

Tony Leung zdobył nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Cannes w 2000 roku, za rolę w filmie Wong Kar-waia Spragnieni miłości. Aktor pojawił się także w Happy Together i Infernal Affairs: Piekielna gra. Ang Lee otrzymał Oscara za reżyserię obrazu Tajemnica Brokeback Mountain.

Ang Lee na planie filmu Tajemnica Brokeback MountainAng Lee na planie filmu Tajemnica Brokeback Mountain

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…