Ang Lee akceptuje Tony’ego Leung Chiu Wai

Laureat tegorocznego Oscara, Ang Lee zaaprobował pochodzącego z Hongkongu aktora Tony’ego Leung Chiu Wai’a jako odtwórcę jednej z głównych ról w thrillerze szpiegowskim Lust, Caution.

– Nic jeszczenie zostało potwierdzone- powiedział asystent reżysera David Lee w wywiadzie dla Associated Press. – Zaakceptowaliśmy go, ale nie sfinalizujemy rozmów, dopóki nie wybierzemy odtwórczyni głównej roli.

Osoby z otoczenia Anga Leezastanawiają się, czy reżyserowi uda mu się wypromować kolejną aktorkę. Jego film Przyczajony tygrys, ukryty smok uczynił z Zhang Ziyigwiazdę. Aktorka zagrała w hollywoodzkich produkcjach Godziny szczytu 2 i Wyznania gejszy. Lee oświadczył, że pragnie zaangażować tajwańską aktorkę także w nowym filmie. Chce w ten sposób wspomóc przemysł filmowy tego kraju.

Scenariusz do chińskojęzycznego obrazu napisał Wang Hui-Lingna podstawie opowiadania Eileen Chang. Akcja filmu Lust, Caution rozgrywa się podczas II wojny światowej w Szanghaju. Zdjęcia rozpoczną się jesienią w Szanghaju i Hongkongu.

Tony Leung zdobył nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Cannes w 2000 roku, za rolę w filmie Wong Kar-waia Spragnieni miłości. Aktor pojawił się także w Happy Together i Infernal Affairs: Piekielna gra. Ang Lee otrzymał Oscara za reżyserię obrazu Tajemnica Brokeback Mountain.

Ang Lee na planie filmu Tajemnica Brokeback MountainAng Lee na planie filmu Tajemnica Brokeback Mountain

megafon.pl