"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Czy dojdzie do przesunięcia premiery ekranizacji komiksu „Strażnicy”? 0

20th Century Fox pozwał do sądu Warner Bros w związku z rzekomym naruszeniem praw do ekranizacji komiksu „Strażników”. Jeśli proces będzie się przeciągał może dojść do przesunięcia daty premiery filmu.

Zła wiadomość dla wszystkich fanów oczekujących na film Strażnicy. Studio 20th Century Fox złożyło do sądu w Los Angeles pozew przeciwko Warner Bros o nieprawne wykorzystanie licencji na ekranizację komiksu. Studio twierdzi, iż również posiada prawa do filmu i chce zostać współdystrybutorem. Sąd w Los Angeles na razie nie odrzucił wniosku a więc można spodziewać się rozprawy w tej sprawie.

20th Century Fox zakupiło prawa do ekranizacji komiksu jeszcze w roku 1980 jednak w wyniku reorganizacji firmy w latach 90tych powstało zamieszanie prawne dotyczące zarówno tego jak i innych projektów. Studio jednak utrzymuje, że w licencji, jaką posiada jest mowa, iż nie można nakręcić filmu bez współdystrybucji z nimi. Na razie spokojnie do wszystkiego podchodzi Warner Bros, które czeka na rozwój wydarzeń.

Strażnicy mają mieć premierę 6 marca 2009 roku. Jeśli jednak rozprawa do tego czasu się nie skończy może okazać się, że będzie potrzebne przesunięcie premiery.

Komiks StrażnicyKomiks Strażnicy

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…