Say hello to my little friend ;>

Zwiastunowy przegląd nowości 0

Przygotowałem krótki przegląd zwiastunów, które pojawiły się w ciągu kilku ostatnich dni.

Film opowiada o 14-letniej, bitej przez ojca dziewczynce Lily Owens (Dakota Fanning), która straciła matkę mając 4 lata, jedyną pamiątką jaka po niej jej została jest obrazek Matki Boskiej z nazwą miejscowości – Tiburon. Kiedy opiekująca się dziewczynką czarnoskóra niania zostaje pobita przez miejscowych rasistów i wtrącona do więzienia, rezolutna nastolatka pomaga jej zbiec. Ukrywają się na terenie pasieki prowadzonej przez trzy czarne siostry. W tym niezwykłym miejscu Lily dojrzewa i uczy się życia…

Secret Life of BeesSecret Life of Bees

Obraz przeniesie nas do roku 1964, na tereny Karoliny Południowej. Tam poznamy cztery główne bohaterki – Lily Owens ( Dakota Fanning ), Rosalene Daise ( Jennifer Hudson ), June Boatwright ( Alicia Keys ) i August Boatwright ( Queen Latifah ). Reżyserką i scenarzystką jest Gina Prince-Bythewood, a muzykę napisał genialny Mark Isham (Droga do przebaczenia, Czarna Dalia, Mgła, Miasto Gniewu!). Warto wspomnieć o tym, że jednym z producentów filmu jest Will Smith.

Premiera w Stanach odbędzie się 17 października .

Georgia (Nia Vardalos) jest pilotem niepokornej grupy amerykańskich turystów, podróżujących po Grecji śladami zabytków kultury antycznej. Zwiedzających bardziej interesują tandetne pamiątki niż lekcje historii. Piękna pilotka, zmęczona ciągłymi starciami z podopiecznymi i nieprzychylnymi tubylcami, niespodziewanie znajduje uczucie tam, gdzie się go w ogóle nie spodziewała. Oto za kółkiem jej autobusu wycieczkowego zasiada tyleż tajemniczy, co interesujący grecki kierowca…

My life is ruinsMy life is ruins

Reżyserem filmu jest Donald Petrie , który kilka lat temu uraczył nas komedią z Kate Hudson i Matthew McConaughey pt. Jak stracić chłopaka w 10 dni. Producentami zostali Tom Hanks i Gary Goetzman , a na plakacie widnieje napis Film twórców Mojego wielkiego greckiego wesela . W Grecji premiera odbędzie się 28 sierpnia , natomiast w Polsce prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.

  • Deadland

Fabuła filmu przenosi widza do postapokaliptycznego świat zniszczonego przez III wojnę światową, któremu Sean Kalos stawi czoła by odnaleźć ukochaną żonę.

DeadlandDeadland

Reżyserem obrazu jest niezbyt doświadczony Damon O’Steen, a scenariusz napisał również niedoświadczony Gary Weeks. Rolę Seana Kalosa gra sam scenarzysta, a do pozostałych ról obsadzono: Cullena Douglasa, Briana Tee, Williama Katt i Harrisona Page’a.

Fabuła opowiada o Jenny i jej chłopaku Stevie, którzy postanawiają wyjechać na romantyczny weekend. Idylliczne chwile zostają przerwane przez gang nieznośnych dzieciaków, które okrążają miejsce ich kempingu. Dzieci kradną ich rzeczy i dewastują samochód. Steve postanawia stawić im czoła, lecz w wyniku starcia, doświadcza z ich strony brutalnej napaści. W poszukiwaniu pomocy, Jenny staje się celem brutalnej i bezlitosnej gry w kotka i myszkę. Ukrywa się w lesie, a następnie kompletnie wyczerpana wraca do miasta, gdzie spotyka rodziców…

Eden LakeEden Lake

Zdaniem Empire jest to Jeden z najbardziej prowokujących i przerazających thrillerów tego roku. Reżyserem jest debiutujący James Watkins, a w obsadzie znaleźli się: Kelly Reilly, Michael Fassbender, Thomas Turgoose oraz Bronson Webb. Premierę zaplanowano na 12 września.

17letnia Molly próbuje żyć normalnie. Przeszkodą przed tym jest jej tajemnica z przeszłości, która kryje coś mocno tajemniczego o mrocznej przeszłości dziewczyny. Nastolatka musi stawić czoła złu, które czai się w pobliżu. Okazuje się, że zło jest równie niebezpieczne co kuszące.

Haunting of Molly HartleyHaunting of Molly Hartley

Rolę główną zagrał znany z serialu Plotkara Chace Crawford. Zaś w rolę tytułową wcieliła się młodziutka gwiazdka Haley Bennett. Rolę główną powierzono Mickey’owi Liddellowi (dotychczas zajmującego się głównie produkcją). Premiera odbędzie się 31 października (USA).

Film zgłębia tajniki miłości i zaangażowania w rodzinie, która staje w obliczu zupełnie nieoczekiwanej tragedii.

Fireflies in the GardenFireflies in the Garden

Reżyserem jest debiutujący Dennis Lee ,któremu udało się zebrać niesamowitą obsadę: Julia Roberts, Willem Dafoe, Ryan Reynolds, Emily Watson, Carrie-Anne Moss, Hayden Panettiere, Ioan Gruffudd .

Książka opowiada przyjaźni niemieckiego chłopca – syna dowódcy obozu zagłady w Oświęcimiu – z chłopcem z drugiej strony barykady. Chłopcy zaprzyjaźniają się. Bruno nie rozumie dlaczego tamten chłopiec jest cały dzień w piżamie i zaczyna o to pytać ojca. Lecz odpowiedz którą otrzyma jest dla niego niezrozumiała, gdyż dla dziecka nie istnieje żaden podział rasowy. Pewnego dnia Bruno postanawia pomóc chłopcu w piżamie…

Boy in the Striped PyjamasBoy in the Striped Pyjamas

Obraz oparty na powieści Johna Boyne wyreżyserował Mark Herman. Zdjęcia do filmu nakręcono w Budapeszcie.

  • Elegia
Historia tragicznego w skutkach romansu 70-letniego wykładowcy i publicysty z dwudziestokilkuletnią dziewczyną o kubańskim pochodzeniu, rozgrywająca się na tle Nowego Jorku.

Penelope Cruz i Ben KingsleyPenelope Cruz i Ben Kingsley

Film uznanej reżyserki Isabel Coixet. W obsadzie zobaczymy Penelope Cruz i Bena Kingsleya. Polska premiera odbędzie się 5 września.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Beznickowy 2008-08-20

Ludzie, o czym mówicie? "Elegia" zapowiada się bardzo interesująco. Uznana reżyserka. Na dodatek Ben Kingsley i Penelope Cruz. A "Fireflies in the Garden" no tak, ma znaną obsadę, ale czy dobrą. Jedynie Willem Dafoe to majstersztyk. A "The Haunting of Molly Hartley" i "Eden Lake" też postaram się obejrzeć, chociaż cudów po nich się nie spodziewam, ale lubię te gatunki :)

Adam_Siennica 2008-08-20

Ja też, ale myślę, że ten film z Dakotą Fanning też może być niezły. Obsada też dobra :)

Marcin_Moszyk Adam_Siennica 2008-08-20

To jest mój numer 1 ;)

Anonimowy 2008-08-20

czekam na film Fireflies in the Garden, zwłaszcza z powodu obsady.

Proszę czekać…