Say hello to my little friend ;>

Soyka zostanie policjantem 0

Stanisław Soyka, dotąd znany jako wokalista, pianista i kompozytor jazzowy, zadebiutuje jako aktor. Zagra policjanta w dramacie psychologicznym Jutro będzie lepiej Doroty Kędzierzawskiej. Film jest częściowo realizowany za japońskie pieniądze.

Trójka bezdomnych małych chłopców, koczujących na dworcu kolejowym w jednym z rosyjskich miast, postanawia poszukać szczęścia w Polsce. Podobno ta historia wydarzyła się naprawdę, ale dziwnym trafem w poprzednich filmach duetu Dorota Kędzierzawska – również na pierwszym planie pojawiały się dzieci porzucone lub zaniedbane przez rodziców. Wyjątkiem od tej reguły było ostatnie dzieło duetu – Artur Reinhart Pora umierać z popisową rolą Danuty Szaflarskiej .

Stanisław SoykaStanisław Soyka

Głównych bohaterów grają 6-letni Oleg Ryba i 11-letni Żenia Ryba z Ukrainy oraz jego rówieśnik Akhmed Sardalov z Czeczenii. Przed kamerę Reinharta trafiło też kilku naturszczyków, na czele ze Stanisławem Soyką . Zaskoczyła mnie propozycja Doroty Kędzierzawskiej. Zrazu odmówiłem – przekonany, że nie potrafię być nikim innym poza sobą – przyznaje muzyk.

Zdjęcia do Jutro będzie lepiej trwają od połowy lipca. Ekipę filmową można zobaczyć w akcji w Białostockiem, na Suwalszczyźnie, w Aleksandrowie Kujawskim i Przemyślu. Niespodziewanego wsparcia udzielił Polakom japoński dystrybutor, przedostatniego obrazu Kędzierzawskiej Jestem. Zachęcony powodzeniem, teraz postanowił od początku zaangażować się w produkcję filmu, jego promocję i dystrybucję na azjatyckich rynkach. właściwie nic w tym dziwnego, bo kino Kędzierzawskiej i Reinharta od dawna jest bardziej znane i cenione za granicą, niż w kraju.

Dziennik.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…