Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Polska szlachta w zwiastunie satyrycznego serialu ''1670'' 1

Witamy w XVII-wiecznej Polsce, najpotężniejszym państwie na świecie! Ale nie będzie to typowa lekcja historii. Netflix prezentuje zwiastun satyrycznej produkcji 1670.

Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski – najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę! 

W rolach głównych występują Bartłomiej Topa (Jan), Katarzyna Herman (żona Zofia), Martyna Byczkowska (córka Aniela), Michał Balicki (syn Stanisław) i Michał Sikorski (syn Jakub). Serial 1670 wyreżyserował Maciej Buchwald (związany z teatrem improwizowanym Klancyk) wraz z Kordianem Kądzielą. Pomysłodawcą i scenarzystą serialu jest Jakub Rużyłło. Producentami są Jan Kwieciński i Ivo Krankowski.

Premiera serialu już 13 grudnia.

Źrodło: Netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Miszcz23

Jak dla mnie bomba Ciekawe czy cały serial bedzie trzymał poziom

Proszę czekać…