Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca wprowadza rewolucje w zapowiedzi "Piep*zyć Mickiewicza" 1

Dystrybutor zaprezentował premierową zapowiedź filmu Piep*zyć Mickiewicza. W roli ekscentrycznego belfra występuje Dawid Ogrodnik.

kadr z filmu "Pieprzyć Mickiewicza"

Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz zatrudnia się w warszawskim liceum. Pod jego opiekę trafia słynna na całą szkołę klasa zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków. IIB to uczniowie z piekła rodem, a ich przyszłość wydaje się przesądzona. Ale Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i masę niekonwencjonalnych pomysłów, rzuci wyzwanie skazanej na wykluczenie grupie. Czy uda mu się ją okiełznać i ocalić? Opowieść o przyjaźni, miłości, szkolnych szaleństwach i o tym, że każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę.

W głównej roli występuje wspomniany już Dawid Ogrodnik. W jego nietuzinkowych uczniów wcielają się m.in. Hugo Tarres, Wiktoria Koprowska, Ada Grodzka, Krystian Embradora, Artur Gwizdak, Igor Pawłowski i Aleksandra Izydorczyk. Ich wszystkich porwą raperskie rymy Janusza Walczuka i Olszakumpla.

Za reżyserię filmu odpowiada Sara Bustamante-Drozdek, a produkcja trafi do kin 12 stycznia 2024 roku.

Źrodło: Forum Film

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Chemas

Być może to coś w stylu pamiętnego "Młodzi gniewni" w wersji polskiej, ale dlaczego taki tytuł? Cenię sobie Ogrodnika bardzo i dla niego z chęcią bym film obejrzał, ale tytuł mnie odrzuca!

fredaser Chemas

@Chemas Tytuł kojarzy się z oryginalnym tytułem tego filmu: https://fdb.pl/film/556879-szkolna-imprezka (Fack ju Göhte)

dharus

'Młodzi gniewni' made in Poland?

Proszę czekać…