Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Denzel Washington jako legendarny wódz Kartaginy Hannibal Barkas 0

Netflix po kontrowersyjnym dokumencie o królowej Egiptu Kleopatrze bierze się za kolejną historyczną postać. Tym razem ma w planach zrealizować biografię legendarnego kartagińskiego wodza Hannibala Barkasa. Wiemy już jaki aktor został zatrudniony do głównej roli, to Denzel Washington.

''Bez litości 3. Ostatni rozdział''

Nie jesteście chyba zbytnio zdziwieni, że jest to aktor czarnoskóry. Netflix lubi zakłamywać historię szczególnie w ten sposób… Za projekt odpowie Antoine Fuqua, który po Dniu próby będzie ponownie współpracował z Washingtonem. Scenariusz dramatu napisze trzykrotnie nominowany do Oscara John Logan. Film nie posiada jeszcze swojego tytułu.

Hannibal zasłynął z efektownego najazdu na Rzym, do którego wykorzystał afrykańskie słonie. Kartagińczycy pod jego dowództwem odnieśli ważne zwycięstwa nad Rzymianami czego skutkiem było objęcie władzy na kilka lat na terenie południowych Włoch.

Powstający film skupi się na ukazaniu widzom kluczowych bitew, które Hannibal prowadził przeciwko Republice Rzymskiej podczas II wojny punickiej mającej miejsce w od 218 do 201 roku p.n.e.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Bercik022

Zastanawiam się, czy wg. Netflixa są jakieś inne odcienie niż biały i czarny xD. Przecież Kartagińczycy nie byli idealnie biali. Mało to Hiszpańskich aktorów z taką karnacją, którzy by pasowali. Netflixa ma chyba coś takiego, że jak słyszy "noo Kartagina to Afryka a jak Afryka to czarny" xD

Proszę czekać…