Polskie Filmy na Warszawskim Festiwalu Filmowym 0

Festiwal, współfinansowany przez Polskich Instytut Sztuki Filmowej,
odbędzie się w dniach 10-19 października br.

Sześć polskich filmów znalazło się w programie 24. Międzynarodowego Warszawskiego Festiwalu Filmowego w Warszawie.

33 sceny z życia33 sceny z życia

W Konkursie Warszawskim Polskę będzie reprezentował nagrodzony niedawno Srebrnym Lampartem w Locarno film Małgorzaty Szumowskiej “33 sceny z życia, z Julią Jentsch w roli głównej (“Sophie Scholl). W 2000 r. Szumowska pokazywała na warszawskim festiwalu swój pełnometrażowy debiut “Szczęśliwy człowiek.

Lekcje pana Kuki Dariusza Gajewskiego pokazana zostanie w Konkursie 1-2. W adaptacji bestsellerowej książki Radka Knappa wystapili m.in. Łukasz Garlicki, Andrzej Grabowski, Anna Przybylska i młody niemiecki gwiazdor August Diehl.

Sekcja “Wolny duch zaprezentuje film Grzegorza Lipca “8 w poziomie. To powrót zielonogórskiego reżysera na WFF po ośmioletniej przerwie, kiedy pokazał tu “Że życie ma sens. Od tego czasu Lipiec nakręcił m.in. “Dzień w którym umrę – zwycięzcę konkursu kina niezależnego festiwalu w Gdyni w 2004 r. oraz dokument o grupie Hey.

W Konkursie Filmów Krótkometrażowych znalazły się dwa filmy studentów łódzkiej Filmówki (“Historia braku samochodu, reż. Grzegorz Jaroszuk i “Małżonkowie, reż. Dara Van Dusen) oraz “Maraton – animacja Izabeli Plucińskiej, nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie za “Jam Session.

PISF.PL

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…