Co się stanie z Preacherem? 0

Nad adaptacją głośnego komiksu Gartha Ennisa zawisły czarne chmury. Czy fani Preachera doczekają się upragnionej ekranizacji?

Mark Steven JohnsonMark Steven Johnson

W wypowiedzi dla serwisu Comics Continuum, Mark Steven Johnson (któremu zawdzięczamy ekranizacje min. Daredevila i Ghost Ridera) powiedział, że przyszłość komiksu Gartha Ennisa na małym ekranie stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Adaptacja Preachera, która miała zostać stworzona w formie serialu dla stacji HBO, prawdopodobnie nie dojdzie do skutku:

„Byliśmy bardzo bliscy sfinalizowania kontraktu z HBO. Jednakże nowy szef stacji uznał, że cała seria będzie miała zbyt mroczny i niepokojący charakter, a przecież właśnie o to chodziło!

„To miała być bardzo wierna adaptacja kilku pierwszy cześci, w niektórych miejscach niemalże dosłowna. Chciano, bym przeredagował scenariusz, ale odmówiłem. Już raz to przerabiałem i wiedziałem czym to grozi. Obawiam się, że współpraca z HBO nie dojdzie do skutku.”

Obecnie Johnson kończy pracę nad komedią When in Rome, w której zagrają Kristen Bell, Josh Duhamel, Danny DeVito, <a href=http://www.imdb.com/name/nm1009277/ title=Dax Shephard>Dax Shephard, Jon Heder i Angelica Huston. Jak sam twierdzi, powrót do komediowych korzeni bardzo go cieszy.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…