Film Wojciecha Kasperskiego zdobywa Sterling Award 0

Film studenta łódzkiej szkoły filmowej, zdobył jedną z najbardziej prestiżowych amerykańskich nagród za film dokumentalny. Wojciech Kasperski otrzymał Sterling Award za krótkometrażowy film Nasiona, na zakończonym w niedziele festiwalu AFI / DISCOVERY SILVERDOCS w Waszyngtonie.

Festiwal jest jednym z najważniejszych w stanach i na świecie konkursem filmów dokumentalnych, jest to sztandarowy festiwal AFI (Amerykańskiego Instytutu Filmowego). Film Kasperskiego został uznany najlepszym filmem z pośród 1,652 zgłoszonych do konkursu. Reżyser został już uhonorowany Złotym Lajkonikiem dla najlepszego polskiego filmu dokumentalnego na zakończonym niedawno Krakowskim Festiwalu Filmowym, Wielkim Srebrnym Nanukiem dla Najlepszego Rosyjskiego filmu dokumentalnego oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmu Dokumentalnego Flahertiana w Permie. Film zwyciężył 28 Big Muddy Film Festival w USA i wziął udział w Beverly Hills Film Festival. Miał pokazy w Moskwie, Warszawie oraz Taipei na prestiżowej konferencji INPUT 2006.

Film powstał w ramach projektu Rosja-Polska. Nowe spojrzenie zrealizowanego przez Eureka Media i Instytut Adama Mickiewicza (część Sezonu Polskiego w Rosji – Sezonu Rosyjskiego w Polsce) przy współpracy European Documentary Network. Producentami filmu byli Eureka Media i TVP S.A. (Dział Form Dokumentalnych Programu 1 i TVP Kultura), pomocy udzieliła Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

Wojciech KasperskiWojciech Kasperski

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…