Say hello to my little friend ;>

Już za chwilę Trzeci Oficer! 0

O 20.40 na TVP 2 rusza trzecia odsłona słynnego serialu Oficer. Ciekawe czym tym razem razem zaskoczą nad twórcy.

Dosłownie za chwil kilka (20.40) na antenie TVP 2 rozpocznie się emisja Trzeciego Oficera. Sezon liczyć będzie 13 odcinków.

Najnowsza część, podobnie jak Oficerowie nie stanowi bezpośredniej kontynuacji historii opowiedzianej w poprzedniej serii, chociaż w poszczególnych odcinkach pojawiają się nawiązania do wydarzeń, które rozegrały się bądź to w Oficerze bądź właśnie w Oficerach. Na ekranie występują też osoby dobrze już znane z wcześniejszych odcinków: komisarz Tomasz Kruszyński Kruszon, nadkomisarz Aldona Ginko – Ryś, która z pracy w policji przeszła do prokuratury, podinspektor Marek Sznajder, dowódca Specjalnej Grupy Pościgowej CBŚ, podkomisarz Alicja Szymczyszyn, Damian Ryś, Jacek Wielgosz ps. Grand i jego piękna żona Rita czy też szef wywiadu, gen. Michał Matejewski. Twórcom filmu udało się zachować klimat obu poprzednich serii: atmosferę tajemnicy, niedopowiedzenia, napięcia, oczekiwania. Obserwujemy kulisy międzynarodowych machinacji przestępczych, a jednocześnie żmudną, choć zarazem pasjonującą pracę grup specjalnych policji usiłujących rozwiązać skomplikowane zagadki kryminalne. Zaglądamy również za kulisy działań wywiadu, gdzie zasada: cel uświęca środki staje się często zasadą naczelną.

Opis pierwszego odcinka (Dezerter): Akcja serialu zaczyna się w maju 2007 r. w Nicei. Arab Daoud przekazuje oficerom polskiego wywiadu informacje o polskiej bombie atomowej, którą fizyk polskiego pochodzenia, Wiktor Chenoir, chce sprzedać organizacji terrorystycznej. Daoud udostępnia też agentom zdjęcie Chenoira wykonane telefonem komórkowym. Po wyjściu ze spotkania informator zostaje jednak zamordowany na podziemnym parkingu przez tajemniczego młodego człowieka, Kaja. Miesiąc później w Warszawie ten sam Kaj zabija w parku generała Franciszka Koneckiego, emerytowanego zastępcę komendanta głównego policji. Śledztwo w tej sprawie zostaje powierzone Specjalnej Grupie Pościgowej CBŚ, którą kieruje podinspektor Marek Sznajder. Kruszon podejrzewa, że śmierć Koneckiego może mieć związek ze znacznym majątkiem, jaki generał zgromadził na emeryturze. Mieszkał w pięknym domu, na koncie miał 340 tys. euro oszczędności, co roku jeździł na egzotyczne wakacje. Gdy Kruszon odwiedza byłą żonę Koneckiego, dowiaduje się od niej, że na krótko przed śmiercią generał odwiedził ją, chcąc odkupić od niej ich niegdyś wspólne mieszkanie. Generał Michał Matejewski, szef polskiego wywiadu, otrzymuje rozkaz udaremnienia transakcji sprzedaży bomby atomowej terrorystom. Ma za sobą wszystkie służby i pełnomocnictwa najwyższych władz państwowych. Do wykonania tego trudnego zadania chce zaangażować Tomasza Kruszyńskiego, który sprawdził się w podobnej sprawie – śledztwie przeciwko Grandowi. Matejewski osobiście odwiedza Kruszona w jego praskim mieszkaniu. Ale Kruszon, związany teraz ze swoją dawną ukochaną, prokurator Aldoną Ginko – Ryś, wdową po Krzysztofie Rysiu, i razem z nią wychowujący jej kilkuletnią córeczkę, nie chce podjąć się tego zadania, żeby po raz kolejny nie narażać życia swoich bliskich. Matejewski nie daje jednak za wygraną.

Tomasz Kruszyński Borys SzycTomasz Kruszyński Borys Szyc

Jak w przypadku poprzednich dwóch części, reżyseruje Maciej Dejczer , który oprócz słynnego Oficera na swoim koncie ma również Magde M . Scenariusz napisał również związany już z serialem Wojciech Tomczyk , który ostatnio mile nas zaskoczył scenariuszem Świadka Koronnego.

W obsadzie znaleźli się:

Źródło: TVP, Filmpolski

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…