Era spinoffów 0

Ludzie związani z The Closer stacji TNT, między innymi twórca i
producent wykonawczy serialu – James Duff pracują nad spinoffem
policyjnego dramatu z Kyrą Sedgwick w roli głównej.

Największy dramat w telewizji kablowej doczeka się spinoffu. TNT przyznało, że zamówiło scenariusz, jednak odmawia jakichkolwiek komentarzy na temat szczegółów.

Według plotek krążących w branży, oficjalnie nienazwany spinoff ma nosić tytuł The Fixer i nie jest wciąż jasne, czy skupi się na bohaterach z Closer, czy będzie opowiadał o zupełnie nowych postaciach.

Wiadomo jednak, że powstanie w Warner Bros. Television oraz Shephard/Robin Co.

Scenariusz zostanie przepisany przez Duffa oraz Adama Belanoffa i Michaela Berchema (producenci wykonawczy Closer). Duff i Belanoff będą również, wraz z Michaelem M. Robinem i Greerem Shephardem producentami wyknowaczymi.

Closer stał się kurą znoszące złote jaja w stacji TNT. Pobił kilka rekordów oglądalności stacji, zaczynając od dnia debiutu w 2005 roku, kiedy to stał się premierą o największej oglądalności w historii telewizji prywatnej. Od tamtego czasu rekord został pobity, jedank Closer nadal plasuje się wysoko, zajmując 3. pozycję.
Sedgwick za swą rolę zdobyła Złoty Glob i jest nominowana w tym roku do nagrody Emmy (jej trzecia nominacja).

TNT jest ostatnią ze stacji, która postanowiła wyprodukować spinoff swojego topowego serialu. CBS stworzyło już dwie odnogi CSI. ABC ma spinoff Chirurgów – Prywatna praktyka, której drugi sezon wkrótce pojawi się na ekranach. Fox prezentuje nam The Cleveland Show, spinoff Family Guy. NBC pracuje nad spinoffem The Office. A Fox i CW kolejno nad gałęziami Dr House'a oraz Gossip Girl. W telewizjach kablowych Showtime przygotowuje spinoff The L Word a Sci Fi Channel pilotuje prequel swojego głównego serialu Battlestar Galactica.

The CloserThe Closer

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…