Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia w kinach IMAX

Dzięki porozumieniu studia Twentieth Century Fox oraz IMAX Corporation możliwe będzie obejrzenie superprodukcji Dickersona również w kinach IMAX.

W dniu dzisiejszym IMAX Corporation oraz studio Twentieth Century Fox doszli do porozumienia w sprawie wyświetlania najnowszej produkcji Scott Dickersona Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia również w kinach IMAX. Najnowszy obraz z udziałem Keanu Reeves'a oraz Jennifer Connelly będzie miał premierę 12 grudnia 2008 roku. Oznacza to, iż w tym dniu będzie można go obejrzeć zarówno w tradycyjnych kinach jak i w technologii niezrównanej jakości obrazu i dżwięku The IMAX Experience ®.

Szef firmy IMAX Corporation poinformował, iż ten film ma być świetnym początkiem nowego sezonu w kinach o tej technologii. Potwierdził również, iż celem spółki jest jak najczęstsze pokazywanie wielkich produkcji w zupełnie nowej technologii IMAX. Głównym celem na rok 2009 jest powiększenie widowni oglądających filmy w tej jakości.

IMAX to jedna z alternatywnych systemów kinowych umożliwiająca zwiększenie jakości wyświetlanego w kinie obrazu. Zwyczajowo typowy ekran w kinach umożliwiających wyświetlanie filmów w tej technologii ma wymiary 22×16 metrów. Do tego filmy tworzone w taśmie filmowej o szerokości 70 mm umożliwia podwyższenie jakości filmów. Od niedawna stosuje się również nową jakość stworzoną przez firmę IMAX Corporation o nazwie The IMAX Experience. Przy zastosowaniu tej technologii możliwe jest przetworzenie filmu do postaci o nieporównywalnie lepszej jakości obrazu i dźwięku.


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux